Xenon uygulaması sonrası hata

mcangar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba,

Yeni aldığım Astra J 1.3CDTI spor donanım aracıma kısa ve sis farlar için xenon uygulaması yaptırdım. Sis farlarında hiçbir sıkıntı olmadı ama kısa farlar için bilgi ekranında sağ - sol kısa hüzme arızası diye uyarı veriyor. Serviste uyarıyı silmeye çalıştılar fakat uyarılaryeniden çıkıyor.

İçinizde sorunsuz Xenon uygulaması yaptıran varsa marka verebilirmi bana yada çözüm önerisi olan var mı?

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Xenon uygulaması sonrası hata

mcangar link' Alıntı:
Arkadaşlar Merhaba,

Yeni aldığım Astra J 1.3CDTI spor donanım aracıma kısa ve sis farlar için xenon uygulaması yaptırdım. Sis farlarında hiçbir sıkıntı olmadı ama kısa farlar için bilgi ekranında sağ - sol kısa hüzme arızası diye uyarı veriyor. Serviste uyarıyı silmeye çalıştılar fakat uyarılaryeniden çıkıyor.

İçinizde sorunsuz Xenon uygulaması yaptıran varsa marka verebilirmi bana yada çözüm önerisi olan var mı?

֖ncelikle şunu belirtmek isterim; servisler kesinlikle xenonu tavsiye etmiyor, nitekim elektrik tesisatını eritme problemi yapıyormuş.  serviste elektrik tesisatı bu yüzden facia olan bir astra j vardı.

Arıza lambalarının sönmesi için yapılması gereken işlem ise şu şekildedir "akü kutup başları sökülüp-takılacak"  sonrasında problem ortadan kalkacaktır. Servisinize bu yöntemi söyleyin sorun dediğim gibi muhtemelen sonlanacaktır.

Bende xenon değil fakat başka bir elektriksel arızadan mütevellit arızadan dolayı arka sağ sol lamba arızalı şeklinde uyarı veriyordu. Benim usta da bilmiyordu bu yöntemi ve bir türlü gideremedi bu arızayı  sn. drwaverunner üstadımızın değerli tavsiyesi üzerine ustaya söyledim ve usta dediğimi yapınca sorun çözüldü .

mcangar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mcangar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

avukatakın link' Alıntı:
[quote author=mcangar link=topic=470.msg5356#msg5356 date=1297272961]
Arkadaşlar Merhaba,

֖ncelikle şunu belirtmek isterim; servisler kesinlikle xenonu tavsiye etmiyor, nitekim elektrik tesisatını eritme problemi yapıyormuş.  serviste elektrik tesisatı bu yüzden facia olan bir astra j vardı.

Arıza lambalarının sönmesi için yapılması gereken işlem ise şu şekildedir "akü kutup başları sökülüp-takılacak"  sonrasında problem ortadan kalkacaktır. Servisinize bu yöntemi söyleyin sorun dediğim gibi muhtemelen sonlanacaktır.

Bende xenon değil fakat başka bir elektriksel arızadan mütevellit arızadan dolayı arka sağ sol lamba arızalı şeklinde uyarı veriyordu. Benim usta da bilmiyordu bu yöntemi ve bir türlü gideremedi bu arızayı  sn. drwaverunner üstadımızın değerli tavsiyesi üzerine ustaya söyledim ve usta dediğimi yapınca sorun çözüldü .
[/quote]

Akın bey bugün serviste cyclone DVD navigasyon takilirken kutup baslarını söküp taktilar fakat bir desiklik olmadı. Hatta bilgisayar bağlanıp hata silinerek kandirilmaya çalışıldı beyin ancak Buda bir sonuc vermedi.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracın ecu yani beyin güncenllemesi yapılması gerekiyor xenon takılınca
xenonun markası nedir ve çoğu xenonlarda yeni araçlarda arıza ışığı yanmamaktadır yazıyor
acaba siz alırken üründe böyle bir ibare varmıydı?
Bence xenonu çıkarın derim en sağlıklısı..

mcangar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
aracın ecu yani beyin güncenllemesi yapılması gerekiyor xenon takılınca
xenonun markası nedir ve çoğu xenonlarda yeni araçlarda arıza ışığı yanmamaktadır yazıyor
acaba siz alırken üründe böyle bir ibare varmıydı?
Bence xenonu çıkarın derim en sağlıklısı..

Cadence marka xenon takıldı araca arıza çıkartmayan son sistem bir xenon aslında ama çözemedik. Oldukça iyi bir marka aksine. Forumda taktırıpta arıza uyarısı alan başka birileri varmı bilmiyorum.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Sorun ampul markasından kaynaklanıyor. Marka kaliteli olabilir ama önemli olan sistem ile uyumu diye düşünüyorum:

İnsigniateam forumundan bir alıntı yapayım:

Sn. Seyyah'ın aracına yaptığı uygulama ile ilgili yazdığı 3 paragraf var aşağıda:

Farlar garantiden çıkmıyor.Kaza yaparsan kasko şirketi sana orjinal far ücretini öder,yada serviste taktırır.Eğer merceğe zarar gelmediyse tekrar yaptırılır Bu arada şunu hatırlatayım,fara merceği takan firmanın kullandığı xenonlar bende arıza verdi.Ben de mtec marka taktırdım.Arıza yakmadı.İstersen merceği orada yaptır,bahçeşehir sonaxta ta ampulleri taktırırsın.Ne de olsa tecrübe kazandılar

arıza yakınca,durmadan ekranda sol far hüzme arıza,ardından sağ arıza,gündüz far arıza falan yazıyor ve bunu her çalıştırdığında yapıyor.İnan bana istemezsin duymayı,onun için macera arama derim.

Takılınca arıza yaktı,sonra mtec takılınca arıza söndü.

çağlar 52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben aracıma xenon taktırdıgımda sag sol süzme far arızası verdi,balance değişti sorun ortadan kalktı.4-5 aydır sorunsuz kullanıyorum.(balance de problem olabılir)

selimy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu konudan demek burda da var.
Ben ise Modifiye altındaki Xenon başlığında konu açmıştım.
http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=474.msg5418;topicseen#msg5418

TWIN H7 6000K Xenon taktırdım.
Eğer kapıları kumandadan dış aydınlatma açık olarak ayarlı şekilde açarsam (yani kapıların açılmasıyla birlikte farların yanması konumu) sağ farım önce yanıyor sonra sönüyor.
Bu esneda bilgi ekranında sağ kısa hüzme arıza yazıyor sonra aracı çalıştırdıktan sonra herhangibir problem olmuyor.
Ballastı ve farı da değiştirdim ama problem devam ediyor.

Sorunu bir türlü çözemedim  steering