Volvo S40

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yavaş yavaş bir araştırma yapmaya başladım. En uygun araç bu gibi geliyor. Ama üretimden kalkacak diye bir söylenti var ortada . Bu işn aslını bilen var mı?

Kadahorlu61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde ciddi ciddi niyetim vardı burda da tartıştık. 2. eli ölü bir araç. ama sağlamlık ve kalitesine diyecek yok. sadece iç tasarımı hoşuma gitmiyor. söylenti hakkında bi bilgim yok.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
2000 modeline sahibim 1.6 Lpg li, araç aldığımdan günden beri arıza yapmadı. Bakımlarını düzenli yaptırıyorum o kadar. Sorusu olan varsa yanıtlamaya çalışırım. 21.000 Tl verdiler vermedim. 22.000TL servis fiyat biçti. Modelin devamı gelmezse de, sanmıyorum fiyatının daha da düşeceğini.

orucreis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emre bey sahip olduğunuz kasanın turbo olan modelleri hakkında bilginiz var mıdır? mesela s40 t4 e girilir mi? turbosu passat kadar sorunlu mu? lpg uyumu nasıl?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
emre bey sahip olduğunuz kasanın turbo olan modelleri hakkında bilginiz var mıdır? mesela s40 t4 e girilir mi? turbosu passat kadar sorunlu mu? lpg uyumu nasıl?

Maalesef bilemiyorum, genel olarak turbo konusunda çekimserim, Volvo da iki kez çekimserim sebebi ise Volvo parçasının yan sanayiisi veya muadilinin az olması, çıkmasının az bulunması, pahalı olması ve servis azlığı.

Volvo'nun
Tüm konularda tek handikapı bence. O yüzden iyi araştırmak gerek.

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emre abi yanıtların için teşekkürler. Arkadaşımda 2007 model s40 1.6 dizel vardı. 90 binde sattı. Ama turbosu yavaştan sıkıntı yaşatmaya başlamıştı. İnsan korkmuyor değil. Yan sanayisi olmaması çok büyük handikap bence de. Nasıl bir yol izlesek bilemiyorum. (Vectra kalacak)

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu aralar bende s40 turbo otomatik vites düşünüyorum.. amcamda s70 t5 var 6 yıldır onda 6 yılda hiç masraf çıkarmadı sadece geçenlerde vites halatıyla ilgili sorun çıkardı.. parçası biraz pahalı ancak güvenlik açısından güzel araç.. ayrıca s70 t5 e kolay kolay güncel araçların çoğu yetişemiyor deli gibi kaçıyor.. ancak benim hoşuma s40 t4 gidiyor kasası daha hoş... bence kısa vadede satılmayacaksa alınacak araçlardan bir tanesi volvo

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 modelini babamın dayısına aldık izmitten karabüke kadar geldim arabayla. 1.6 benzinlisi tam bir eşşek. Arabanın vitesi bana çok kısa geldi. Vectraya eşşek diyenler s40'a ne derler bilemiyorum. Malzeme kalitesi güzel. Sağından solundan ses gelmiyor. yol tutuşunda ben kendimi biraz tedirgin hissettim ama baya iyi yol tutuyor. rüzgardan falan etkilenmiyor. Motor parçalarında sıkıntı yaşamazsınız nede olsa focusun motorunu kullanıyor.lpg'de aşağı yukarı vectra kadar yakıyor 25 krş civarı. alınabilir ama satması sıkıntı alıp uzun süre binilecek bir araba

OnUr_SofiA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 dizelini bende düşünmekteyim...

Yürüyen aksam komple focus. Önceden Ford'un bünyesindeydi Volvo. Şu an Geely satın almış durumda üretimden kalkma söylentisi vardı fakat Geely'nin ceosu açıklama yaptı fabrika olduğu yerde kalacak üretim devam edecek diye..