Voltran LPG ve kafayı yemek

onselder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımı yeni aldım üzerinde voltran sıralı LPG sistemi takılıydı. 2 hafta sonra araç ilk marşta almamaya başladı. 3-4. seferde alıyordu. Ankara daki tek servisi olan damla otogaz a götürdüm. bilgisayara bağladıklarında beyinde sıkıntı olmadığını söylediler. Ön kaputtaki gaz kesicinin arızalı olduğunu söyleyip lavota gaz kesici taktılar 80 liraya. sorun kesin düzelcekse taktırılmasına onay verdim. bizim işimiz bu voltran dan herkes anlamadığı ve yapamadığı için kötülüyorlar bunu takınca sorun düzelir dediler. ancak gazcıdan çıkıp lastikçide lastikleri değiştiridğimde yine aynı sorun oldu. Allahtan yakındı gittim tekrar. ama sen şimdi git benzinde bırak yarın sabah öyle dene dedi. ankaraya 120 km uzakta olduğumu söylesemde onu bilmeden bişi yapamam dedi.
ertesi gün ise aracı benzinde çalıştırdım. sorun yoktu fakat yolda giderken stop etti. 5km lik yolu 5 kere stop etti. ve 3-4 dakika beklemeden çalışmıyor. marşı alıyor fakat tırtırtıtr gaz yemiyor ve 2-3.denemde eksozdan bi patlama sesi. araba eskisinden daha berbat oldu.
kafayı yemek üzereyim sorun lpg sisteminde mi sizce aynı ustaya tekrar gidip boş yere tekrar ihtiyaç olmayan başka bi parçayı değiştirip beni kandırmasını istemiyorum. fikirlerinizi bekliyorum.

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız benzinde de mi stop ediyor?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:04 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 20:48 ----------

Mutlaka arıza kodu vermiştir ama tam kesin olmamakla beraber aracınızın egr valfi arızalı.

onselder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet benzinde de stop ediyor. Egr valfi lpg sistemi ile ilgili bir parça mı acaba?

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bence benzin pompası sorunu gibi,

Şu anda benzer sorunlar yaşıyorum ben de, marş geç alıyor. Bu akşam enjektörlere gelen hortumu sökük bırakacağım, anlaşılacak tam sorunun kaynağı :D

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Voltran bitti artık fabrika kapandı,servis çok çok azaldı.hiç maceraya girmeden bence komple sistemi yenileyin başınız ağrımaz derim ben

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bendeki sorun LPG enjektörleri çıktı.

Bu sabah marşı sorunsuz aldı, yani önceden hortumda kalan gazı manifolda sızdırıyormuş enjektörler. Enjektörleri değiştireceğim şimdi.

benzer bir test uygulayabilirsiniz, ancak sizdeki sorun farklı çünkü benzinde de stop ediyor aracınız. Bir ihtimal gaz kesici arızalı olabilir, yani benzindeyken de gaz sızdırıyordur. Regülatör çıkışından ve enjektör çıkışlarından gaz ölçümü yapılsın sizde, sızıntı varsa tespit edilir ona göre çözüm bulunur.