Vites şanzıman senkronizasyonu

serhat319360

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba forumdaşlar herkese kolay gelsin ve iyi haftasonları diliyorum. 1 ay önce aracım ıstavroz dişlisi kırdı. Şanzımanı söktüm yaptırdım ve bu gün geri taktım. Aks lar takılı değil sadece. Geri kalan herşey yerliyerinde. Ben tamirci değilim, bir tamirhane geçmişşim yok ama yetenekli bir araba tutkkunuyum. Kendi işimi kendim görmeyi seviyorum. Fakat bir noktada takıldım. Vites kolu ile şanzıman arasındaki bağlantı kollarında.Sökerken tek incelemediğim nokta oldu. Şuanda vites kolunun pozisyonu ile Şanzımanın bulunduğu vites arasındaki senkronizasyonu sağlayammıyorum..Bir püf noktası olduğunu düşünüyorum. Şanzıman üzerinden vitesi örneğin 1.vitese aldığımda vites kolunuda araç içinden 1.vites konumuna getirdiğimde ve bağlantıyı bu şekilde yaptığımda, vites kolu ile 1. Vites dışındaki viteslere geçirmekte zorlanıyor veya hiç o pozisyona hareket etmiyor. Şanzımandan çıkan vites değişim kolları olması gereken yerlerde.fakat aracın içinden gelen vites kontrol milini kollara uyum sağlıyacak bir pozisyonda birleşimini sağlıyamadım. Mekanik bilgisi olan forumdaşlardan veya bildiğini düşündükleri bir dostlarından bilgi aktarımı sağlarsanız çok memnun olurum. Lütfen göz ardı etmeyiniz.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Serviste gördüğüm kadarı vites kolunu 1 e aldıktan sonra tornavida ile kitlerdi. İleri geri kaçmasın, oynamasın diye olabilir. Sende kitleyip dener misin?

serhat319360

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serviste gördüğüm kadarı vites kolunu 1 e aldıktan sonra tornavida ile kitlerdi. İleri geri kaçmasın, oynamasın diye olabilir. Sende kitleyip dener misin?

Bu gün deniyeceğim :bir:

serhat319360

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vites senkronizasyonunu, vites boşta iken milimetrik provalar ile sağladım :sopa:

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
kendi işini kendisi yapanlara bravo. çakma ustadan kat kat iyi.