Vites Kolunun Oynaması Problemi

brkprcn61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. İmzamdaki aracı yeni aldım Ve vıtes gecıslerı konusunda bazı sıkıntılarım var. Araç vitesteyken gazdan ayağımı cektiğimde ve sonra gaza yuklendıgımde vıtes kolunda gozle gorulmeyen ancak elle tuttugunuzda hıssedılen bır oynama soz konusu. Bu normal mıdır? Sorun etmelı mıyım? Yoksa servıse goturup caresıne mı bakmalı? Bırde debrıyaja sonuna kadar basmama ragmen vıtes gecıslerınde ses gelıyor. dıslılerın sesını duyuyorum resmen. Bu aracın yenı olmasından mı kaynaklanıyor. Dıslıler alıstıkca ortadan kalkar mı? Bılgısı olan arkadaslar ya da benzer seylerı yasayanlardan yardımlarını rıca edıyorum.

hüseyin11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Vites Kolunun Oynaması Problemi

aynı sorun bendede var 3 vıteste ozellıkle elımle tuttugumda hıssedıyorum resmen tıtrıyor ve 1-2 .vıtes gecıslerınde resmen dıslı sesı gelıyor

brkprcn61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O zaman ya bu bir sorun değil ya da bütün araçlarda (en azından genelinde) olan bir sorun. Servise gitsek hallederler mi acaba? Normaldir fln diyecekler her zamanki gibi.

hüseyin11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vallahı herhangı bır sorun cıkarmadı bende suana kadar ama cıkarmayacagı anlamına gelmez

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracın vitesleri diğer bazı araçlara oranla daha sert, sanırım araca daha çok sportiflik kazandırılmak istenmiş, ancak aracınız yeniyse alışma sürecini geçirene kadar çok zorlamayın, vites geçişlerini bir sorun olarak görmüyorum ben.

brkprcn61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben bir kaç kişiye sordum. Normaldir diyen de oldu, olmaması lazım diyen de. Kalitesine ve mekaniğine güvenerek aldığım aracımda daha alt sınıf araçlarda görünen şeylerin olması açıkçası sinirimi bozdu. Bir ara Renault Symbol kullanmıştım. Aynı olay onda daha şiddetli şekilde vardı. Ama o araçta olması normaldir diye düşünüyordum. Astra'da olmamalı. Servise soracağım bu konuyu ve bir elişme olursa paylaşacağım.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vitesin oynaması normaldir bencede
ozellikle renolarda felaket oynuyor
problem edıcek bişey oldugunu sanmıyorum.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bahsettiğiniz durumların ikisi de benim aracımda da mevcut.

Viteste titreme ve geçişler sırasında dişlilerden gelen ses bende de oluyor.

Dişlilerden gelen sesi özellikle 2. ve 3. viteslerde duyuyorum. Diğer geçişlerde (1-4-5-6) bu ses duyulmuyor.

brkprcn61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O zaman bu durum Astra J'lerde standart olarak sunuluyor diyebiliriz :) Bakalım bir çaresi vardır belki serviste. Hadi vitesin oynamasını kabullendim diyelim. Ancak vites geçişlerinde bu kadar ses gelmemeli. Araç yeni olduğu için dişliler daha alışmamıştır diyordum kendimce ama şimdi sizde de aynı sorunun olduğunu duyunca üzüldüm. Sıfır araçta baskı balata değiştirtecekler. Ama değişse de durum aynı kalır bence. Otomatik almadığıma pişman oldum resmen.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yanlız ben sadece vites geçişleri hakkında yorum yaptım ben de vites geçişlerinde sarsılma ve ses yok