Vites Geçişleri

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Vites Geçişleri

Bugün de aynı şeyi tekrar denedim bu kez sorunsuz geçti 5.vitese, fakat özellikle devirin 3 binin üstüne çıkmasını bekledim, kaymak gibi geçti 5 e , daha önceden 2700 devir civarlarında denediğimde olmamıştı, bugün kü olaydan sonra rahatladım biraz:) Zaten yoğun istanbul trafiğinde 5 e atacak yer bulmak ta zor.Bu arada Tolga bey dediğinz gibi hafif hareket halndeyken de 1 e geçmiyor araç .

vivid

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benimde özellikle 1. 2. ve 3. viteslerimin geçişleri çok rahatladı 4,5 ve 6 bu kadar rahat değil hala daha sportif ancak daha çok 1,2 ve 3 ü kullandığımdan geçişleri bariz şekilde daha rahat diğerlerine göre bu normal bir durum di mi

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bendede vites geçişlerinde sertlik var ama rahatsız edici boyutta değil, aslında kolay vites geçişi yapan bi astrada denemek lazım çok fark varsa servise gösterebilirim :)

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astranın vitesleri  kemiklidir.  geçişler yap gibi olmaz hiçbir zaman.  bir çok testte de  sürücüler ( arabam.com vs)  viteslerin bu özelliğini  dile getirmişlerdi

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vites geçişlerinde sorun yaşayan arkadaşların paspaslarının konumlarını kontrol etmelerini tavsiye ederim, halı ve kauçuk paspas üstüste oldukça kalın olur (çoğumuz ikisini aynı anda kullanırız) eğer debriyaj pedalının altına kadar girmişse vites geçişlerini etkileyebilir

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Vites geçişlerinde zorluk çeken arkadaşlar vites kolunun altındaki mekanizmadan ayar yaptırabilirler.
Yapılan işlemde vites 2. ye takılıyor, sonra vites kolu üzerindeki bir parça ile sabit parça arasındaki mesafe ölçülüyor,bu mesafe en fazla 1 mm olmalı.
Bende ayar yapıldı, eskiden tam sola çekmeden vitese geçerdi ,ama zorlanırdı, şimdi tam sola çekince çok rahat geçiyor vitese.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:
astranın vitesleri  kemiklidir.  geçişler yap gibi olmaz hiçbir zaman.   bir çok testte de  sürücüler ( arabam.com vs)   viteslerin bu özelliğini  dile getirmişlerdi

Yeni C-Max in vitesleri çok güzel olmuş durduğu yerde bile yağ gibi geçiyor bizimkilere de yakışırdı aslında.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1. vitesin hareket halinde geçmedigi dogru. ancak ben kırmızı ışıktan kalkarken birinci vitese gecmemesi yüzünden 4-5 sefer ışıklarda sorun yaşadım. debriyajdan ayagımı cekip tekrar bastıgımda ise rahat geçiyor. paspas nedeniyle sorun yaşıyorum diye düşündüm ama paspasın konumu da öyle engel olacak şekilde degildi. 1 yılda 4-5 kez olunca pek de beni rahatsız etmedi. 2 . viteste baya bi kemikli. bildigin kemik torbası :D

diagnotics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar debriyaja sonuna kadar basmama rağmen geri vitese geçişte bir gırçlama sesi duyuyorum.. en az 5-6 kez tekrar boşa alıp denedim sonuç aynı.. bu gırçlama sesi sadece geri viteste oluyor.. acaba sizde de bu sorun var mı??  çözümü nedir?? teşekkürler..