Vek

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
İşte Vek, bildiğiniz standart B kasa Vectra GLS. Dıştan bakınca pek janjanı yok :D Ama yakında inşallah yol tutuşunu iyileştirmek adına 17" jant + yay + amortisör edinecek.

İş içine gelince durum biraz değişiyor, bu bagajı:

Gördükleriniz sol kulvarda bir adet Audison LRx 6.9, sağ kulvarda ise CSS 25cm subwoofer, 25 litre kapalı kutu içinde. Anfi ve kutunun renk uyumuna dikkat :D

Bunlar kapılar, tabi yapılırken ki halleri. Morel Elate 6.3 3 yollu komponent sistemi mevcut. Yaklaşık 250W bagajdan sırf bu aporlolara gidiyor :D İzolasyon için baya uğraşıldı.

Orta konsolda teyp Pioneer Referans serisi ile değiştirildi, sonra da baktım etrafında sarı aydınlatma abes kaçıyor, aydınlatmaları da beyaz led yaptım. Bu fotoğrafı arada çektiğim için klima kontrolleri sarı, ama onlar da beyaz oldu.

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
izolasyon için ne malzeme kullandınız bilgi verebilirmisiniz? Teşekkürler...

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesisat beğenme konusunda seçiciyim ama bi vectra B ci olarak sistemini beğendim güle güle ses aç bas vurdurt....:)3 yollu lardan memnun musun?biraz bilgi verir misin?

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maşallah Allah kaza bela vermesin izolasyon hakkında biraz bilgi verirmisin? eskisine göre sessizleştimi mesela otomobil?

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Dynamat Extreme izolasyon, Ankara Gimatta Oliser diye bir yer getirtiyor Türkiyeye. Biraz pahalıca bir malzeme, bitüm bazlı, Würth'ün de muadil malzemesi var. Ses kesmekten çok sac ve diğer parçaların rezonansını kesiyor. İçerdeki plastik parçalara da uyguluyorum ara sıra. Ses çıkaran ne varsa söküp, arkasına bundan yapıştırıp geri takıyorum.

Bunların üstüne köpüklü bir malzeme daha koyuluyor dışarıdan giren sesi kesmek için. Ancak şu anda biraz yüksek hıza çıkınca pencerelerden, eskimiş fitillerin de yardımıyla rüzgar sesi giriyor.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
maşallah kazasız belasız kullan ızalasyon guzel malıyetı ucuz olsa yapabılır bır işlem

coleman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ortalama ne kadara mal oldu tesissat.izelasyon hariç ve dahil yazarsan daha iyi olur.tesisatı merak ediyorum da.
Güle güle kullan güzel olmus .

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Tesisatın nerdeyse tamamı ikinci el alındı, hatta izolasyon malzemesi de. Sıfır alınan bir tek subwoofer var, o da Kanada'dan geldi.

İzolasyon malzemesinin sıfır fiyatı tüm araç için yaklaşık 500TL civarı, ama ben sadece ön kapılara uyguladım, malzemenin yarısı duruyor. İkinci el 250TL'ye almıştım.

Tesisatın maliyeti de:
Audison 6.9 ve 2.500 anfiler (2.500 resimlerde gözükmüyor, 6.9'un arkasında duruyor çünkü) toplamda 1300TL
Pioneer P88 RSII 700TL
Elate 6.3 komponentler 700TL
Subwoofer 250 TL + 100 TL kutu ve kaplaması
Kablolama, sigorta blokları vs. 150TL

Montaj: 0TL :D Çünkü kendim yaptım.

Yani kabaca 3200TL gibi bir maliyete geliyor, ama tekrarlıyorum, nerdeyse tüm parçalar ikinci el alındı. Sıfır olsalardı bu maliyet 2-3e katlanırdı.

Son düzenleme:

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ara sıra takıyorum kafaya şeytan diyo sök arabanın içini komple heryeri yalıtım yap sonra diyorum ne gerek var bende ufak tefek tıkırtılar yol sesi fln kesmek için düşünüyorum daha çok.