Vectra nın üretimden kaldırılması sizce doğrumuydu????

Vectra nın üretiminin sonlandırılmasını doğru buluyor musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    210

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra...

İsim bende güven hissi uyandırıyor :)

Insignia, söylemesi zor:)

Ama böyle bir arabada iyi oldu ileride sahibi oluruz inş.

sondelta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Insignia vs. Vectra olayına dönüşmesin bu konu da..

Vectra C güzeldi. Amerika'nımsı izler taşıdığı belliydi. Bence vectraların içinde en iyi model C idi.. (vectra b sahibiyiz)

Üretimi durmuş olabilir, ama daha iyi ve yüksek model olan Insignia ile daha iyi giriş yaptı bence Opel..
Biraz Alman çizgilerine dönmesi gerekiyor o kadar :)

Evet katılıyorum ben burada Vectra İnsignia karşılaştırması yapmak için değil Vectra nın üretimden kalkmasının Opel e vereceği zarar yada yararın neler olacağını ya da İnsignia nın Otomobil pazarında Vectra kadar yer tutup tutmayacağını ve Vectra ların 2. elinde fiyat olarak bir düşüş olup olmayacağını öğrenmeye çalıştım.

sondelta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir yenilik yapılmalıysa Bence Volkwagen gibi yapılmalıydı, yani yeni otomobili passatı neredeyse tamamen farklı bir segmentte üretti ve adını Passat cc koydu. Opel de ( sallıyorum) Vectra RR gibi bir isim koyarak Vectra nın isminden yararlanabilirdi. İnsignia bence yanlış bir seçim oldu ve insanlarda güven duygusunun zayıflamasına neden oldu belki İnsignia güvenilecek bir otomobildir fakat bu güveni sağlayana kadar uzun bir zaman geçecek ve bu zaman içinde İnsignia nın tutulmadığı düşünülerek o da piyasadan çekilecektir. Bu seçim Opel için hiç iyi olmayacak ve son dönemlerde yaşadığı krizleride bu şekildeki yanlış kararlarına bağlıyorum.

ilkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence ikiside devam etmeliydi

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
insignia vectra ya göre daha oturaklı bir isim gibi geliyor kulağa ama söylemesi zor ve herkes farklı telaffuz ediyor.

isim değiştirmeye gelince, markalar genellikle imajı zedelenen araçları farklı isimlerle piyasaya sürerler. hatta aynı aracı bazen farklı pazarlarda farklı isimlerle satarlar. mesela VW de bora nın adını jetta yaptı. aslında ikisi birbirinin devamı. TR de bora adıyla satılırken farklı pazarlarda jetta adıyla satılıyordu zaten o araba.

opel de bir yenilenme içerisine girmişti, logo değişti, marka imajı değişti ve tüm arabalarda uygulandı, haliyle imajı eski ve biraz yıpranmış bir modeli amiral gemisi yapmak istemediler ve yeni bir isimle piyasaya girdiler. belki yarın bir gün yeniden vectra adında bir araç üretirler, belli olmaz.

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra gibi 20 senelik sağlam bir ad bırakılır mı... bana göre büyük hata.. bu arada omega ya ne oldu..

goker0051

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel vectra c kasa ile d segmentindeki imajını zedelediği için farklı bir ismi kullandıgını düşünüyorum a ve b kasanın mirasını c kasada yedirler ve vectra isminin sonu oldu yazık...eğer insigniada elektronik veya bir bakşa kproblem cıkarda tutmazda durum vectradanda beter olur umarım opelin muhendisleri iyi hesaplama yapmışlardır

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra , Ascona' nın devamıydı ve Ascona' da 3 kasa üretildi , ve her modelde yaklaşık 6 yılda bir kasa yenilenir ve vectra'da da aynı durum devam.3 kasa yapıldı ve artık isim devir teslimi gerekiyordu geleneğe göre.İlginçtir' ki modellerin geçmişine bakıldığında yeniliklerin büyük kısmı belli periyotlar da gerçekleşiyor.İstisnai durumlarda var elbet.