Vectra GT Led konsol aydınlatması

flamenco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Aracımın gösterge paneli ve konsol ışıklandırmasını aşağıdaki gibi yapmak istiyorum.Bildiğiniz gibi vectra A kasalarda konsol ışıkları zayıf ve gösterişsiz. Bu konuda tecrübe ve birikimi olan arkadaşlardan yararlanmak isterim. Bir de buradaki gibi bir renk seçimi sizce nasıl olur? Fotoğrafı nette buldum Opel calibraya aittir.

attachment.php

Ekli dosyalar

• calibra.jpg
    calibra.jpg
    45.5 KB · Görüntüleme: 362

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Aracımın gösterge paneli ve konsol ışıklandırmasını aşağıdaki gibi yapmak istiyorum.Bildiğiniz gibi vectra A kasalarda konsol ışıkları zayıf ve gösterişsiz. Bu konuda tecrübe ve birikimi olan arkadaşlardan yararlanmak isterim. Bir de buradaki gibi bir renk seçimi sizce nasıl olur? Fotoğrafı nette buldum Opel calibraya aittir.

attachment.php

BENCE OPC DEKI GIBI BEYAZ VEYA MAVI TONLARI COK YAKISIR. AYRICA GOSTERGENIN SEVIYE CUBUKLARI KESINLIKLE KIRMIZI OLMALI. HATTA OLABILDIGINCE KUVVETLI KIRMIZI OLMALI.:cool:

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cengiz abi yapmisti ama birde led yapmanin en zor kismi gosterge, dugme vs sokmek oluyor, soktukden sonra herhangi bir elektronikci cok rahat yapar sana. Onemli olan zarar vermeden sokmek, bence eger kendin sokmeyeceksen cok iyi bir usta bulmalisin.

vectra delisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende denicem fakat orta paneli sökemedim arkada tutan bişeyler var çıkartamadım onu.

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burdaki ledin ışık dağılımı güzel yani homojen olmuş. Ancak benzer çoğu uygulamada ışık dağılımı homojen olmadığından bazı yerler daha parlak bazı yerler soluk oluyor. Bu dikkat edilmesi gereken bir husus.

Diğeri ise; bazı tür ledler ise çok parlak oluyor ve gece kullanımlarında çok göz alıyor. Bunlara dikkat etmek lazım

flamenco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu gün işe bir girişeyim dedim ve bir kısmını söktüm. Sırasıyla;

1) yol bilgisayarı
2) yol bilgisayarı yuvasının vidaları
3) direksiyon etrafındaki alt kapak
4) direksiyon etrafındaki üst kapak

buraya kadar sorunsuz zorlamadan söktüm ancak gösterge panelinin hemen altındaki kapağı sökemedim. Çok sıkı oturmuş durumda.Malum fazla zorlamak istemiyorum zamanla gevreyen çentikler kırılmaya müsait durumdalar zaten. O kısmı çıkaramayınca ortadaki ısıtma ayarları ve yol bilgisayarının bulunduğu parçayı da çıkaramadım çünkü fotodaki gibi o parçanın çıkartılıp altındaki iki vidanın da sökülmesi gerekli...

attachment.php

Ekli dosyalar

• knsl.JPG
    knsl.JPG
    34 KB · Görüntüleme: 280

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım bahsettiginiz kapak çekince çıkıyodu ankarada sokak aralarındaki gezici ustalar 5 dk da tüm gösterge paneli ve kalorifer anahtarının oldugu yeri söküp patlak ampuleri dğeiştirip geri takmıstı.

servste o işlemin saatler alıcagını ve işçiliğinin yüksek oldugunu sölemişlerdi sokak arasındaki ustaya 5-10 lira falan vermiştim.

ampulleri dğeiştirsende kalorifer dügmelerinin oldugu yer yine karanlık kalıyor 1.2 wattlık minicik bir ampul seffaf plastik bir kanala ısık veriyor oda dagıtıyor am içten islenmiş galiba ıık ileriye hiç ulaşmıyor.

sitemizde ibrahim67 nickli abimiz arkalarına silikonla tek tek led baglamıstı fotosunu bulursam ekleyim