Vectra C yağ yakma duman atma

nokia-6600

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2004 model opel vectra elegance almıştım lpgli. şu ana kadar hiçbir sıkıntımda yoktu. geçenlerde uzun yola çıktığımda yolda giderken 120-150 arası araç sürekli teklemeye başladı o şekilde devam ettim araç kendini kasıp bırakıyordu. daha sonra ESP ışığı yandı ben yine devam ettim yoluma ama araç artık iyice güçten düşmüştü birde klima açıktı tabiki egzozdan pat pat ses yapa yapa motor küt küt yapa yapa devam en son motor arıza ışığı yandı sonra mola verip bir usta bulup pcye bağladık buji hatası verdi bujileri usta çıkarıp baktığında 4 bujinin 3ünün ölü olduğunu teklemenin güçten düşmenin çekmemesinin bundan kaynaklandığını söyle yani yaklaşık 400-500km tek bujiyle gitmişim motor zaten aşırı yoruldu. neyse bujiler değişince ESP ve motor arıza ışığı hepsi düzeldi. iki gün sonra hiçbişey yokken egzozdan müthiş bir duman atma başladı gaza yüklenince göz gözü görmüyor maviye yakın beyazla karışık bir duman. kimisi segman dedi kimisi motor sübab lastiğimidir sübab yağ lastiklerimidir nedir işte ondan dedi. benim anlamadığım araç zaten ilk sabihinden aldım adam çok temiz kullanmış kmsi de orjinal 135binde. bu kmde bir araç segman motor istermi yani hor kullanılmamış yani. sonuç olarak araç şuan bolca duman atıyor ve yağ eksiltiyor? halbuki hep hayalimdeki araçtı çokkkk moralim bozukkkk. sübab lastiklerinin eskimesi egzozdan duman atmasına sebeb verir mi? ayrıca egzozdan sıvı birşeyde geliyor ama bilmiyorum yağ mı acaba benzin mi ? nolur yardım edin biliyorum çok uzun yazdım ama? çok masraf açarmı

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önce yağına bakın koklayın elinizle test edin....bence çiğ benzini yağa attı inşallah incelip yatak sarmaıştır...senin yapacağın en güzeli bir kompresör ölçtürmek evvelce

nokia-6600

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
şuan motorun çalışmasında gidişinde falan bişey yok aşırı duman atmaya devam ediyor ve yağ eksiliyor sürekli ama motor sessiz saat gibi tıkır tıkır çalışıyor egzozdan sıvı geliyor ama benzinmi yağ mı bilemedim

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
segmanlar gittiyse yağ benzine karışıyordur ondan olabilir...

nokia-6600

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
segman atmanın masrafı ne olur acaba?

nokia-6600

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
acayip soğudum arabadan yaa

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hele telaşlanma önce bir kopresör ölçtür birde servise buji yuvasından kamera ile baksınlar...
aklında bulunsun aracın ateşleme sorunu olursa bu halde sürme çünkü çiğ benzin yağı siler buda piston yataklarının yağlanmamasına ve aşınmasın sebep olur ama inşallah korktuğumuz değildir servisde kamera varsa bir baksın hemde kompresörü ölçsün

nokia-6600

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
kopresyon ölçtürme ne kadar acaba bide uzun sürer mi