vectra c sorunu acil yardım

gsus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s.a arkadaslar 2004 vectra c elegance aracım var söle bi sorunla karsı karsıyayım aracım normalde calısıyor gidiyor fakat pat pat sesler geliyo ustaya götürdük 1 haftadır yatıyo arızayı bulamadılar subabın bırıne buji elektrik vermiyomus bujiler bobin değişti yine arıza devam ediyo lpg iptal edildi benzinde de aynı durum var ve bujiyi cıkarınca kapaga degdirioruz ateşleme yapıyo ama digerlerinden zayıf bi sekilde yerine oturtunca subap calısmıyo elektrigi kesiyo anlayacanız en son beyinden suphelendi usta deneyecek bi beyin bakıyo basına daha önce böle bişi gelen oldu mu acaba aracın cekişte sorun var patlamalı calısıyo gidiyo yani giderken cevaplarınız için şimdiden tşkler...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Subap çalışmaması nedir? Eksik hatalı bilgi veriyorsunuz, beyinden bağımsız subap neden çalışmasın. Bu şekilde doğru yorum çok zor.

gsus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostlar yanlıs eksik bilgi için özür diliyorum ustayla görüştüm su an subap calısıyo ama söle bi durum varmıs bujinin biri ateşleme yapmıomus bobinden kablo cekmiş diger buji baslarına degdiriyo ateşleme oluyo fakat ikinci bujiye degdirince atesleme yapmıyomus 2. bujideki bujiyi farklı yere takıp deneyince buji calısıyo yani bobinden o ikinci bujiye elektrik gelmiyomus bobin degisti ama yine aynı simdi bu sorun beyinle alakalı olabilir mi

Son düzenleme:

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Hocam , subap nere , buji nere . Senin kam döndükce o subap çalışır . Senin ustaya sor , demek istediği , cakmayan (ateslemeyen) bujinin olduğu silindirde sorun mu var demek istemiş . Kısaca silindirlerden birinde yanma olmuyor ve bununda sebebi buji mı demek istemiş :)

Subap ve buji, güzel ikili :)

gsus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostlar yanlıs eksik bilgi için özür diliyorum ustayla görüştüm su an subap calısıyo ama söle bi durum varmıs bujinin biri ateşleme yapmıomus bobinden kablo cekmiş diger buji baslarına degdiriyo ateşleme oluyo fakat ikinci bujiye degdirince atesleme yapmıyomus 2. bujideki bujiyi farklı yere takıp deneyince buji calısıyo yani bobinden o ikinci bujiye elektrik gelmiyomus bobin degisti ama yine aynı simdi bu sorun beyinle alakalı olabilir mi

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
0 da olsa önce eski veya başka bobin ile deneyin. Sorun büyük ihtimal bobin çıkacaktır, ardından kablo tesisatına bakın.

gsus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yarın dediklerinize baktıracam yine paylaşırım durumu tşkler

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun büyük ihtimalle bobin çıkacaktır fakat beyin de bu arızada pay sahibi olabilir. bobine hangi silindiri ateşleyeceğini bildiren beyin sonuçta.
sübap olması çok düşük bir ihtimal. araçta triger kopmadığı sürece sübaplar mecburen çalışır. sübapların elektronik bir kontrol mekanizması yok bildiğim kadarıyla.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Telelfonla iletişimde olmuştuk İsa Abi ama ben forum diye yine paylaşayım...Bujiler e ve ateşleme bobinine bakıldıysa eğer (sorunları yoksa) buji kablolarına bakılsın..Ardından da enjektörlere...Enjektörler arızalı olduğunda ya da çalışmadığında zincirleme reaksiyon ile subaplar ve pistonlar da arızalı ya da çalışmıyor gibi davranıyor..Cünkü elektrik akımının izlediği yol buji ve ateşleme bobinlerinden önce enjektörlerden geçiyor...Sizin aracınızda muhtemelen ya enjektörler arızalı ve aracınızda normalde 1-3 ve 2-4 pistonlar da ayarsız ya da 1 tanesi belki de 2 tanesi çalışmıyor bu yüzden..Ben de aynı sorunu yaşamıştım geçtiğimiz haftalarda...Katalizörden dediler..Sonra işini gözü kapalı yapan bir usta bulduk Allah tarafından...Sayesinde iş ayuka çıktı...