vectra c lpğ fazla gibi...

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok hocam sene başında 30 kuruş itelemişlerdi zaten, onu geri çektiler. :D
Şöyle söyliyim; 2012 kış ayında Lpg 2,80lere uzanmıştı ancak yazında 2,20lere kadar inmişti. Bende bu yaz LPG'nin 2,60lara ineceğini düşünüyorum.

derbeder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:tesk: gece gece aldığım güzel bir haber sabah ilk iş gaz almak neme lazım zam filan gelir dimi ama hadi hayırlısı :confused: :confused:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
silecek kolundan doğru ortalama tüketim verilerini sıfırlayın.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 08:30 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 08:26 ----------

öncelikle tekleme demişsiniz vardı bunun yanı sıra hafif zorlamada benzine geçme v.s ve tam üç ayrı atiker servisine gittim emin olmak için cevaplar aynı enjektör bozuk,birde bilğisayara bağlayıp sırasıyla test edip sorunu gözümün önünde gösterdiler motorun ve enjektörün o anki ses değişimindende anlaşılıyordu filtreler dahil hepsi değişti şu anda shell den aldığım 3.10 litre fiyatıyla 20 tl lik gaz ile şehir içinde 63 km yaptım,daha önce 45 km demiyordu bile daha öncede belirtmiştim biliyorsunuz.şu an çok iyi en azından öncekine göre artık buna göre siz karar verin.

birde kolay kolay shell ve opet dışında ğaz almam ucuz diye hava basıyorlar resmen tabi bu benim kanaatim...

hafif zorlamada gazdan çıkma varsa arabada fakir karışım söz konusu. ama siz 20 liralık gazla falan arabanın yakıtını anlayamazsınız. 3.10dan geçen hafta gaz aldı babam arabaya 21 krş yakmış uzun yolda full bagaj 5 kişi. 130 130 gittim diyor. gelirken 25 krş yakmıştı ama araba 120 110 arası gelmiş gidemiyordu zaten araba. depoyu fulleyin 50 km sonra tekrar fulleyin. gerçek değerleri görürsünüz o zaman. birde total'in gazından şaşmayın. opete bulaşmayın ;)

derbeder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamamda iki defa üst üste aynı değerler yüzde 80 aynı güzergah ,aynı pompadan alınan ğaz ve tamamen ğaz bitip denendi.sizin söylediğiniz formülü bizim ustalar pek tavsiye etmiyor burada hesaplamada yanıltır diyerek yanlış anlaşılmasın sakın benimde kafama yattı bu şekilde görüşmek üzere...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim ülkenin ustaları çok bildiklerini sanırlar.
benim arabanında enjektörler gidik demişler babama ama benzin enjektörleri. neymiş araba gazla beraber bir miktar benzin püskürtürmüş araba gazı normal gönderiyormuş ama benzin gelmediği için tekliyormuş. babamda beni aradı ne diyor oğlum bunlar diye :D bende aldım gazcı kendinden o kadar emin ki anlatamam birde bana demez mi benden daha mı iyi bileceksin diye :D sırf o yüzden atladım gittim cuma gecesi karabüke. sabahın 8'de kapısına dikildim adamın bobin sağlam bujileri değiştirdim laf etmesin diye hemde gm ile :D bu seferde gaz beynine b.k attı. arabanın gaz ayarını yükselttim biraz arabanın teklemesi minumuma indi. bu seferde öküz gibi yaktı haliyle. istanbula getirdim arabayı atiker enjektörü monte edildi arabama birde 2 gün boyunca gaz ayarı yapıldı şimdi maaşallahı var.
istanbulda ümraniye fatih sanayi sitesinde yaman otogaz. serhat usta var genç birisi ama öyle aç gözlü değil. 2 saat sadece enjektör değişimimle uğraştı. atiker enjektörleri internette en ucuz 120 lira ısı sensörüyle beraber 150 160 civarı oluyordu. işçilikle 200 lira verdim. o gün denedim arabada üst devirlerde ufak bir kerkinme hissettim ertesi gün bıraktım aksama kadar hem soğuk hem sıcak ayarlarını yaptı. babam sıkıntım yok diyor şimdilik. 400 km yol yaptık 4.vites 5600 devire kadar dip gaz yaptım 140 150 arası bir hıza kadar çıktı ki benzindede aşağı yukarı aynı hızlara çıkıyor :)

derbeder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende enjektör artı filtreler ve işçilik dahil 230 verdim ama ne olursa olsun şu an memnunum tüm bunlar yakıt olarak geri dönecek sonuçta,motordan v.s başka birşeyden yana hiçbir problem yoktu zaten lpğ işinden önce serviste kontrol ettirdim.

derbeder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
enjektörün arızalı olduğunu nasıl anladılar ?
enjektörün sağlam olabilir aracında tekleme varmıydı ?
benim aracın enjektör bir arıza yaptı araba 2 bin devir üstüne çıkmazsam hoplaya zıplaya gidiyordu. 2.viteste 1000 devir civarı dip gaz yapıyordum arabanın motoru yerinden kopacak gibiydi.
enjektörlerini önce kendin kontrol et. üzerinde fişler var tek tek sök. söktüğün zaman arabada bir anormallik olur. olmayan varsa arızalı enjektör vardır. yoksa enjektörlerin sağlamdır. gaz ayarı boğaz kelebeği egr temizliğiyle yakıtınız biraz daha düşer. birde sizden aracınızın yol bilgisayarını sıfırlayıp 100 km sonraki ortalama hız ve yol bilgisayarı değerinizi ekleyin.bakalım ortalama tüketiminiz nasıl.
vectra c kasada ihtisas yaptık resmen. benim arabanın enjektörlerini geçen hafta p.tesi değiştirdim omvl lpg vardı atiker enjektör taktırdım. istanbulda bir usta buldum ne kadar ticari taksi varsa orda :D çocuk benim arabaya sürerken ayar yaptı. aracımın gaz ayarı falan mükemmel oldu. ;)

iyi geceler fatih kardeş bana geçen gün yol bilğisayarını sıfırla demiştin resim ekleyipte göstermek istedim ilk resimdeki yerden ikisinide işaretledim komple resetledi galiba birşey farkedermi.
dlwl.jpg

ikinci resimdede 0/100 km olayı dikkatimi çekti şu an için yol yapmadım daha fakat 12-13-15 derken inişli çıkışlı ufak oynamalarla en son 19.2 ye bu rakamlara ulaştı,
biraz kilometre yapıncamı değerler belli olur yoksa yanlış birşeymi yapmışımdır acaba bi aydınlatırsan sevinirim..
1z0l.jpg

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bc reset all olması lazım tüm değerleri sıfırlayan...
bendeki vectraların hepsi türkçe menüydü 1 defa kuzenin arabayı kullandım onunda yol bilgisayarını kurcalarım...

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
12-13 lt epey yüksek devirli kullanıyorsunuz sanırım aracı.enjektör arızası yakıtı artırmaz diye düşünüyorum ama mutlak tüketim değerlerini saptırmış olabilir çok düşük de olsa bir ihtimal.benim arç şehir içi bu lpg fiyatlarıyla 270 kuruş yakıyor ama oldukça sakin bir kullanımım vardır

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
19.2 lt gördüm sanki orda :D abi eğer öyleyse kesin sorun var...