vectra c direksiyon kutusu

esrarengizhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese merhabalar.Benim şöyle bir sıkıntım var 2004 vectra c sahibiyim.Aracımın direksiyon kutusunun yağ attığını söyledi servis tamiri ne olur dedim.Değişmesi lazım 3300TL dedi şaşmaz opis dudağım uçukladı.Servisler genelde tamir değilde değişim yaptığını biliyorum.Ankara da bana önerebileceğiniz opel ustası varmıdır?Yada bu sorunla karşılaşan arkadaşlar bana akıl verebilirse çok memnun kalırım.Tamir ettirirsem bana ne kadara mal olur.Şimdiden teşekkür ederim.

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
direksiyon milinin revizyonu 200-350 tl arası
milin sökülmesi 100-150 arası
30 tl rot ayarı tutar.

esrarengizhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksiyon mili ile alakalımıdır direksiyon kutusundan yağ atması kusura bakmayın bu konularda acemiyim.

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
direksiyon mili ile alakalımıdır direksiyon kutusundan yağ atması kusura bakmayın bu konularda acemiyim.

direksiyon kutusu veya mili aynı şey zaten. adamların yaptıkları kutuyu komple dağıtıp.
keçe ve oringleri değiştiriyorlar, orta milde karımcalanma varsa onu parlatırlar.
yağ kaçağını bu şekilde giderirler (olağandışı haller hariç)
bu işlemide piyasada yapan yerler mevcut. kimisi 6 ay kimisi 1 yıl garanti veriyor.

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
başıma geldi. çıkma direksiyon kutusu aldım. bana daha mantıklı gelmişti. tavsiyem siz de çıkma bulup almaya çalışın...

esrarengizhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler arkadaşlar bugün boş vaktim var bi şaşmaza gidip bakıtacam bakalım nasıl bir uygulama olacak yaptırınca buradan ihtiyacı olanlar olursa diye paylaşacağım.

esrarengizhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
başıma geldi. çıkma direksiyon kutusu aldım. bana daha mantıklı gelmişti. tavsiyem siz de çıkma bulup almaya çalışın...

Çıkma alternatifini de değerlendirdim ama fiyat olarak tuzlu geldi ustaya götürdüm yaptırdım aracımı.

direksiyon milinin tamiri(torna) karıncalanma falan 210TL
Söküp takılması 100TL
Yağ değişimi + sol z rot değişimi yapıldı 40TL+rot balansa sokuldu.

toplam 350 tl masrafı oldu.

Direksiyon eskisinden daha hafif oldu şimdilik iyi durumda 1 yıl da garanti verdi yazılı kağıt aldım elinden. Konuyla ilgilenen arkadaşlara teşekkürler.