vectra c bakım

muratte

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımı yeni aldım aldığımda aracım 164binde idi şimdi 175 bin oldu aracımın fren yağını,direksiyon yağını,sanzıman yağını,debriyaj yağını yani tüm yağları değiştirmek istiyorum bu konuda yardımlarınızı bekliyorum...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değiştirin hocam, biz mi gelip değiştirelim bu tür bir yardım mı istiyorsunuz? Ne tür yardım istediğinizi açıkça yazarsanız belki yardımımız dokunabilir.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Sanırım anlatılmaya çalışılan ne tür bir yağ seçmek , nelere dikkat etmek gibi sorular :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

muratte

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servise gittim ustaya dedim bunları bunları değişelim diye gerek yok abi başka servislerede gittim kimse bakmadan gerek yok yada değişmez cevabı aldım fren yağı çamur gibi aynı direksiyon yağı eksik yani bunları ben değiştirebilirmiyim hangi yağı kullanmam lazım ve nasıl yapabilirim....

dikmenm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam
motor için 0-40 mobil 1 tam sentetik yağ
frenler için dot-4 hidrolik yağı
şanzıman içinse şanzıman yağı (kırmızı oluyo sanırım)
ayrıca polen,hava,yağ ve benzin filtrelerinizide mutlaka değiştirin diye tavsiye ederim
ha bide bujileri unutmayın..
tüm bunlardan emin olursanız içinizde rahat eder
fren yağını kendiniz değiştiremezsiniz bir servisten destek almalısınız eski yağ komple boşaltılıp yeniden yağ konacak
direksiyon yağının eksik kısmını kendiniz tamamlayabilirsiniz...selamlar...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızın motor kodu nedir yani c1 kasa mı c2 kasa mı ?
yağ falan aynıda. buji z16xep'te tek tırnak ve gm takın kesinlikle...

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece yağlar ile değişim yeterli olmayabilir..Teknik olarak fren diskleri ve balataları, triger ve V kayışı,debriyaj seti ve bilyası,antifiriz de değişim isteyebilir..Ort 7-8 bin km'de bir zaten filtreler(benzin,yağ,hava) ile motor yağı; motor sağlığı açısından değiştirilmelidir..Özellikle de 150 bini aşan araçlarda...Gerçi ben aşmasa da değiştiriyorum :D Direksiyon yağını değiştirseniz ya da yağ ekleseniz de eksilecektir..Çünkü kronik bir sorundur Vectra C lerde..Tamiri yapılanlar var...Bu sorun eğer aracınız 2003 ise vardır özellikle..Bebeklik kusurudur...

muratte

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım c1 2004 vectra elegance 1.6 motor... direksiyon yağı kaçırması kronik sorunmu direksiyon yağı motorun arka kısmından ekleniyor değilmi boğaz kelebeğinin altında kalan kısım ve direksiyon yağı ne olmalıdır...