Vectra C 1.9 Soru

Alican66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nasıl yani tam anlamadım ben. İlk kalkarken gaza basıyorsunuz ve 5 saniye sonramı araç haraket ediyor? :confused: Hareket halindeykende dipgaz yapınca 2-3 saniye sonra hareket ediyor. Doğrumu anladım?

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet

gaza normal basınca tepki normal veriyor gidişinde sorun yok ani kalkış yapacaksınız gazı dip gaz yapın 5 sn sonra motor devirleniyor gidiş esnasında makas yapmanız veya ani hızlanmanız gerekti 2 3 sn gecikmeli fırlıyor yerinden gecikme çık can sıkıcı deneyin göreceksiniz kalkış yapacağınız zaman dip gaz yapın bırakmayın 5 sn sonra motor devirleniyor

Rokxah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam filtrelere baktırdın mı? bizim araçtaki sorun mazot filtresindenmiş,çözüldü

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arıza Vermiyor Fakat Dediğimi Deneyen Oldumu Acaba 1.9CDTI Automatik Veya Normaş Dip Gaz Yapınca Aniden 5 sn Sonra Motor Şaha Kalkıyor Sizdede aynımı Durum 2008 Kasa Vectra da 2 sn de toparlıyor bende 5 sn sürüyor

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Varmı 1.9CDTI Motorlu Arkadaş Durum Nedir Sizde Denedinizmi

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Göksel bey,
manifolt basınc sensorunu temizleyin artı yakıt filitresi,birde tam bozulmamış debimtre cdti motorlarda 2000 devir öncesi boğulmaya dib gazda ise geç reaksiyona sebep olur...onun için önce manifolt basıncı debimetreyi tetiklediği için ben size manifolt dedim tabii arkadaşın dediği gibi hava filitresi yakıt filitresi de bu symdomları gösterir.
eğer bakımları yapılı filitrelerde sorun yoksa manfioltda sorun yoksa debimtre soketini çekin...denyin kolay gelsin
en kolayı bakın son debimtreye gelince 1.3- 1.7 - 1.9cdti debimtre hepisi aynı biri varsa beş dakikada değişin bakın derim para harcamadan tech2 iki olsa sorun cabuk bulunurdu

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opcom var ve hatal vermiyor basınç sensörü yeni sayılır ama ginede söküp temizledim havadebimetresinide söiüp temizledim balataspreyi ile tek yapmadığım mazot filitresi değişimi hava filitreside pis sayılmazdı baktım

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kendi aracında test eden oldumu sizdede aynımı durum Acaba

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
potensiometre olabilirmi diye düşünüyorum...?
birden gaza yüklenince sinyal veriye tepki gösteremesin diye? soketini çeksen temizleyip taksan artı bunun verdiği sinyalle egr açık kalsın boğsun?? çünkü tam gazda egr kapanması lazım bu bir diğeri potensiometre boğaz...

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emme manild basınç sensörü sökünce araba yığıldı debimetrede öyle oldu 3000 deviri geçmiyor zaten soket çıkarınca tepkide değişiklik yok

arkadaşlar 1.9cdtı olanlar bir deneyin sizde dıp gaz yapınca aniden ne kadar sonra motor şaha kalkıyor vitede iken bende 5 sn sonra mesela sizdeki durum ne

aracın normal kullanımda sorunu yok normal basınç uygulayınca performans güzel