Vectra B'ciler Yakıt Oranlarınız Nedir?

toGah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.togah.com
hamza yakıt verilerini yol bilgisayarına göremi söylüyorsun yoksa kendin harcadığın yakıtla ilgili bir hesap mı yaptın. öncede söylediğim gibi yol bilgisayarında sorun olabilir. bilgisayardaki diğer veriler doğru çalısıyor mu?

yok yol bilgisayarına göre değil kendi hesaplarıma göre söylüyorum, ama bu verilere göre savaş abinin söyledikleri doğru çıkıyor havalar soğuk ve şehir içi kısa mesafe kullanıyorum aracı hep, araç zaten ısınmadan stop hep soğukken kullanıyorum o yüzden tüketim fazla heralde.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
savaş usta paylaşımların harbıden cok guzel teşekkür ederim.yanlış bildiklerimizide sizin sayenızde ogrenıyoruz...
kafama takılan bır sey var.motor sogukken hareket ettıgımız zaman rolantıde calışmasından daha fazla tuketım olmazmı..ısıtma suresı ne kadardır.ortalama olarak.
Elbette motor gerekli ısıya ulaşana kadar yakıt tüketimi fazla olur. Yazın bile ilk çalıştırmada durum aynıdır, fakat yazın motor, ortam sıcaklığının etkisi ile daha çabuk ısındığı için tüketim fazla dikkat çekmiyor. Isınma süresinin ideal ölçüsü termostat devreye girene kadardır. Aracında yol bilgisayarı varsa tüketim değerlerini daha iyi takip edebilirsin. Ne zaman, hangi şartlarda, hangi yol durumunda fazla yakıt tüketimi olduğunu takip edersen tüketim değerlerini daha aşağıya çekme şansın olur.

meto cdx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hamza kardeş benim aracta 2001 cdx otomatik şimdi kalkışlarda gaza yawas bascan yani manuel gibi basarsan anlık tüketim 40lt gösterio bide sabah ısıkta dururken kendiliginden yükselio bendede 20lt 18lt 21lt gösterio yol bilgisayarı ben ölctüm 400lira lt si 2740 gazda285ltsi1600 yakıo

toGah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.togah.com
evet öğreneceğiz otomatik araç kullanmayı ilk otomatik aracım ;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Togah, senin aracta kesin bir problem var. bende 97 2.0 CD otomatik var. sehir ici daha 11 lt yi gecemedim. sehir disinda. 7,5 lt kadar dusurdum (yazin, otobanda full klima) senin arac benzini yakmuyor ki, iciyormus vallahi. aracim da 154.000. km de ama gunu gunune bakima goturum. hic aksatmam. bence iyi bir ustaya baktir derim.

izmirlicem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uçmuş rakamlar ya,benim pert vectram 2.0 cd otom.vites 3 kişi bagaj full uzun yol malatya-izmir arası ortalamam 6.5 Litre şehir içi 10.4 yakıyodu sakinde,gece gezersem sakinde 100 km 5 Litre yakıyodum sakin sürekli,1 kere 8 km ye gazlayarak 4 litre yakmıştım filtreyi yeni taktığımda :) onun dışında çoğunlukla sakin az gazlamalı 115 km yede 19 Lİtre yakmıştım

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakın arkdasım da var 280-300 lpg de yakıyor kıs sartları normal bence :)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün -8 derecelik bir soğukta uzun yolda ortalama 90 km hızda 6.6/100 km.şehir içi ise 8/100 km.gündüz sıcağında 6.6 lt olan yer 6.2 lt ydi.yol bilgisayarında yazanlar yani benzindeki durumu

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
banada fazla geliyor zaten o yüzden bu konuyu açtım, ama neden fazla bulamadık daha bakımları yeni lastikler yeni, vs.vs. servise sordum havalar soğuk sonra yakıt ölçümü dene dediler, özel servise sordum normaldir kısa mesafe geziyorsun diyor. :) anlamadım gitti. LPG ci olacas sanırım.

çok sert ve devirli kullanıyorsan normal bence.
ben şehir içi ama çok sakin kullanım 11.5 lt gösteriyor bilgisayar. biraz yüklensem 15 - 16 olur heralde.
2000 cdx düz vites