vectra b yi almama sebep aracım

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şehir içinde bariyere girmiş araç denizlide, şehir içinde ne kadar hız yapılabilir sen düşün artık. Kangoo zaten hayatım boyunca binmek istemediğim bir araçtır, laguna hariç renault düşünmüyorum :)

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu vectra ne hale gelmiş yaa bakınca şok oldum. bu araba süratli olmazsa bu hale gelmez. ş.içi ne kadar hız yapar demişsin ama yeri geliyo ben 100 km rahat görüyorum ş.içinde. bu vectra hızlı olmazsa bu hale gelemez ben pek ihtimal vermiyorum çünki hakikaten sağlam araba renault gibi plastik değil yaaa...

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra'nın hava filtresi arka camdan mı çıkmış bana mı öyle geldi.. Böyle bi kazayı, Allah düşmanımın başına vermesin...
Citroen Berlingoyla ilgili olarak; bu kazada airbag açıldı mı onu merak ettim Aykut bey?

hayır airbag açılmadı

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra o zamanların son teknolojisiyle üretilmiş bir araç ve 3 yıldız almış ama şuan 5 yıldız alan bazı araçlarda çok güven vermiyor. Ben bu yıldız olayını anlamış değilim.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankara gazi mahallesinde silahtar caddesinde yapmıştım kazayı 140 km hızım vardı gece,bu vectra nın da hızı oldukça yüksek olmalı başka şekilde bu hale gelmesi zor ;)

orucreis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kazalarda aracın hasar oranı çok değişken bir durum bence. o an ki hıza, o an ki ivmeye, o an ki ağırlığa, objeye çarpılan açıya vb. bir çok faktöre göre aracın hasar oranı değişiklik gösterebilir diye düşünüyorum.

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kazalarda aracın hasar oranı çok değişken bir durum bence. o an ki hıza, o an ki ivmeye, o an ki ağırlığa, objeye çarpılan açıya vb. bir çok faktöre göre aracın hasar oranı değişiklik gösterebilir diye düşünüyorum.

dedğinizde haklısınız benım o kadar hasar almamdakı tek sorun carptıgım aracın on teker jantına vurmam en saglam yerıne yanı

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankara gazi mahallesinde silahtar caddesinde yapmıştım kazayı 140 km hızım vardı gece,bu vectra nın da hızı oldukça yüksek olmalı başka şekilde bu hale gelmesi zor ;)

:eek: abi o caddede nasıl 140 yaptın ya orada oturuyorum max 80 yapmışımdır oda çok nadirdir

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geceydi bide araç v6 olunca,bide insan cahil olunca olan oldu,allah verdiki yaya yoktu olan mala oldu cana olmadı çok şükür :)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu vectra ne hale gelmiş yaa bakınca şok oldum. bu araba süratli olmazsa bu hale gelmez. ş.içi ne kadar hız yapar demişsin ama yeri geliyo ben 100 km rahat görüyorum ş.içinde. bu vectra hızlı olmazsa bu hale gelemez ben pek ihtimal vermiyorum çünki hakikaten sağlam araba renault gibi plastik değil yaaa...

Abi vectralar yumuşak yüzeylere çarptığında çarptığı yeri dağıtıyor, kaporta saç kalınlığı bayağı fazla,o ivmeyle içinden geçiyor. Ancak sert bir yüzeye çarptığında şasi dayanımı açısından zayıf olduğu için kağıt gibi oluyor. Renaultlar genelde plastik gibi, elinle bastırınca bile içeriye göçen ve benide sinir eden araçlar, laguna hariç renault sevmiyorum :D Renaultlar dışı esnek içi taş gibi araçlar, düşük hızlarda renaultlar dağılıyor ancak yüksek hızlarda esneklik ve şasi dayanımı yüksek olduğundan çok daha güvenliler. Anlatmak istediğim şey, kaza yapınca az masraf çıkaran değil, insan hayatını daha çok koruyan araç daha güvenli ve daha kıymetlidir, tabi kişisel görüşüm.