vectra b orjinal tesisat hakkında yardım

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar. bi kaç sorum olucak.
car 400 teybine aux girişi yaptım. çok da iyi ses verdi. yanlız bi kaç sorum var.
sesi biraz fazla açtığımdan hoparlörlerden böle patlak ses değil de boğulma gibi ses geliyor. ses kötüleşiyor. şimdi burada haparlör mü yetersiz geliyor teyipten gelen ses watt'ı mı yetersiz geliyor?

eğer teybin wati yetersiz geliyorsa ucuzluk bi amfi yada ekolayzır ile çözüm bulunabilinir mi?
amacım professiyonel çözümler değil. ama sesi çok açtığımda orjinal hoparlör ve teypdei boğulma sesinden kurtulmak istiyorum.

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal kolonlarına anfi bağlamak demek kolonları yakman demek olur :D ekolayzırın da miyadı doldu.ana üniteyi değişsen seste biraz daha değişme oluyor.(bende öle oldu). imkanın varsa ana üniteyi değişmen... bazı teyplerin hpf ayarı var bu ayar sayesinde güçü belli bi frekansta tutarak kolonlara istediğin kadar yüklensen de bozulmanın yaşanmamasını sağlıyor. biraz karışık mı anlattım ne? :D

seagate

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede aynı sorun vardı teybi değiştirdim ses daha iyi oldu.

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal kolonlarına anfi bağlamak demek kolonları yakman demek olur :D ekolayzırın da miyadı doldu.ana üniteyi değişsen seste biraz daha değişme oluyor.(bende öle oldu). imkanın varsa ana üniteyi değişmen... bazı teyplerin hpf ayarı var bu ayar sayesinde güçü belli bi frekansta tutarak kolonlara istediğin kadar yüklensen de bozulmanın yaşanmamasını sağlıyor. biraz karışık mı anlattım ne? :D

Biraz mı? :D
anlamadım bişey ali kardeş
öncelikle ana ünüte ne?
öle çok abartılı bi ses değil amacım. o boğukluğun kaybolmasını istiyorum sadece. bunun için de ufak çaplı basit bir ekolayzır koysam (ki onun kendisinde amfi vardı) olur mu?
basit ve sade anlatırsan sevinirim. acemi işi lütfen :D :D :D

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sesi açtığınızda herhangi bir kaynaktan mı ses kötüleşiyor yoksa sadece yaptırdığınız aux girişini kullandığınızda mı?

Benim tavsiyem yeni teyp olacaktır, orjinal teyp birçok yönden yetersiz bir cihaz.

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:D benim aldığım teyp profosyonellerin kullandığı bir teyp ses farkıda orjinal teybe göre bayağı iyi... boğukluğu bi nebze kaybetmek istiyosan bası ve tizi kıs. ekolayzer varsa elinde bağla ses farkına bak derim...

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ali kardeş Aciko ABE 900 350 watt ekolayzer buldum. şimdi bunu direk bağlasam haporlerlere bi sıkıntı yapar mı? yani kaldırma kaldırmama konusunda nedir fikrin?

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç uğraşma bence teybi değiştir. hoparlörlerin coşacak.

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bağlamadım daha. da şimdi benim orjinal hoparlörlere nasıl olur bu akolayzer?
bi bilen sölesin yahu kaçtır orjnal hoparlörün gücü beslenmesi için yeterli olan watt falan.
ekolayzer de 350 watt yazıyo. yakmayız demi elde olanları da :D