Vectra B kasa ile C kasa

SANCAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni aldığım Vectra C kasa ve daha önceki B kasa arasındaki kullanım farklarını sizlerle paylaşmak istiyorum.
Öncelikle Vectra b 2000 motor ve 136 beygir bir araca sahipseniz performans olarak tatmin olmamanıza neden yoktur.Sonrasında aldığım Vecra 1,6 c kasada ise bu performanstan eser yok.Ancak..
Konfor olarak C kasa o kadar üst düzeyde ki ,insan performansı düşünmüyor ve sürüş keyfine bakıyor .Bununla beraber c kasaların amortisörü b lere göre daha yumuşak Bu performansta eksi olarak sayılabilir ama konforu arttıran bir etken.
Bir de C kasada direksiyon hızla sabit orantılı olarak sertleşmiyor sanki.B kasaya yüksek hızda daha iyi hakim olabiliyordum gibi geldi bana.Bu konuda yorularınızı merakla bekliyorum.
Özetle B kasa 2000 motorda performansın tadına vardım, C kasada ise müthiş konforun tadına varıyorum.Tabi her ikisini de isteyen varsa Vectra c 2,2 yi öneiririm.:)

Son düzenleme:

Egehan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun . waLLa C nin konforundan hiçkimse şüphe edemez inanılmaz konforLu bi araç..

Efelerin Efesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bencede c kasa konforlu ama b kasanın performansı benım ıcın konfordan daha onemli....

gh912

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş hayırlı olsun ama tabiki 1.6 litrelik aracın performansıyla 2 litrelik aracın performansı kıyaslanmaz.vectra c lerin 2.0 turbo 175 beygirlikleri var 2.2 den iyidir hem performans olarak hemde vergiden muafiyet olarak.veya 1.9 tubo dizelleri var 150 beygir onlarda cok performanslı.ama ilginctir bana da b kasalar daha yumusak amortisörlü geliyor c kasalar daha sert bence

Son düzenleme:

nihatayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senin gibi b den c geçen biri olarak b nin daha derli toplu ve virajlara sağlam giren bir araba olduğunu söylemem gerek.
c deki rahatlık ve konfor b de yok tabi.
ne yalan söyleyeyim dikiz aynasında bir bmw bir mercedes gördüğüm zaman b yi çok arıyorum.

selamlar.

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
vectra c gerçekten iyi konfora sahip.. güle güle kullanın

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tasarım göreceli ve zamana göre değişen bir kavramdır. 2 yıl önce en beğendim kasa Vectra B2 kasa iken şimdi Vectra C1 kasa daha çok hoşuma gidiyor. Hem zamanın çizgilerine sahip, daha ağır ve oturaklı duruyor. Konfor konusunda ise kendi aracım için konuşuyorum bambaşka bişey ( ki daha önce B2 kullanıyordum ) Mercedes ayarında araba bence. Yol tutuşuda eski aracıma göre daha iyi çünkü hem yere daha sağlam bastığı gözle görülüyor hemde elektronik olarak desteklenmiş gibi. Belirli bir hızı aşınca süspansiyondaki değişmede hissedilir derecede.. Tabi donanım farkı olabilir orasını bilmiyorum... Şunuda söylemek isterim ki keşke vergi sorunumuz olmasaydıda 3.2 GTS'ye binebilseydik. Ama yinede 1.6 beni hiç mahçup etmiyor, yarış yapmıycaksanız yeterli bence...

Son düzenleme: