vectra b için spor yay

dmj37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb arkadaşlar vectra b aracıma spor yay taktırmak istiyorum ama bu konuda hiç bir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim

araçta şuan orjinal jantlar ve 195/60/15 lastiklar mevcut
aracın öne doğru meyilli olmasını istiyorum bunun için;

-spor yayda dikkat edilmesi gereken nelerdir

-vectra b için en uygun kaç mm yay kullanmak gerekir

-en iyi markalar nelerdir

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En iyi marka eibach markadır, vectra için en uygun yay vogtland marka olandır, yumuşaklığı orijinal ile birebirdir. 35mm olanları takman lazım.

dmj37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim yay takmamdaki amacım arabanın virajlarda cok yatması eğer orjinal gbi ise boşa masraf etmeyim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 19:13 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 19:11 ----------

Ben şuanki yaylar çok yumuşak ve orjinal gm bende anladım opellere sert derler ama bnmkiler yumuşak

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orijinal gibi olmaz,araç sertleşir virajda istediğiniz gibi olur sağa sola yatmaz ama bu demek değil ki 70le girdiğin viraja 90 la girerim. Sadece virajda kendinizi daha güvende hissedersiniz ve biraz yol tutuş artar 70le girdiğiniz yere spor yayla 75-80 kmh hızla girersiniz .

coleman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b de 60mm ap maka kullanıyorum. oldukça sert , araçta konfordan eser kalmıyo ama virajada stabilite gözlegörülür artıyo.
hem görsellik hem de bir miktar yol tutuşu için sertliğe katlananırmısın bilmiyorum.

dmj37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Spor yay alırsam spor helezondamı almalıym

coleman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
spor yay ile helezon aynı sey. sanırım amortsör demek istedin ...
amortsörleri spor ayaranabilir bişey alırsan yaydan cok daha verim alırsın tabi.
ama orjinal amortisörler de cok zorlanmazsa problem cıkarmıyor.

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ön 3.5 arka 2.5 vogtland kullanıyorum her ne kadar basıklık tatmin etmesede virajlarda yatma ortadan kalktı diyebilirim sertlik olarak ise pek bi fark yok bu ara red eagle markasını tavsiye eden çok bide onu denemek istiyorum

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim yay takmamdaki amacım arabanın virajlarda cok yatması eğer orjinal gbi ise boşa masraf etmeyim

[/COLOR]Ben şuanki yaylar çok yumuşak ve orjinal gm bende anladım opellere sert derler ama bnmkiler yumuşak

Dostum senin amortisörler orijinal değildir, benim yay ve amortisörlerim orijinaldi, benim arabayı yatırabilen çıkmadı daha, hatta manyak gibi sürek bir arkadaşım a kullandı arabayı, yatmıyor araba. Kasislerden sekerek geçerdim, takoz gibiydi araba, esneme payı yok resmen. Senin arabanda vardır normal olmayan birşeyler. 5cm apex taktır geç, esnemez emin ol.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 23:50 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 23:40 ----------

Spor yay alırsam spor helezondamı almalıym

helezon = yay