Vectra B hoparlör yardımı!

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
99 model Vectra CD aracımın hoparlörlerini değiştirmek istiyorum. Galiba hepsi patlamış durumda. Çok cızırtı yapıyor. Ancak ben bu işten hiç mi hiç anlamıyorum. Ses sistemi konusunda hiç bir şey bilmiyorum.

Net bir ses aldıktan sonra kulağımın duyacağı kadar ses olsa yeter. Fazlasını istemiyorum. O nedenle en uygun fiyatla neler yapmam gerekir? Parçaları nasıl tedarik edebilirim? İşçilik ne kadar verilmeli? Araç ses sitemiyle uğraşan bir yer bunu yapabilir mi? Kapıları sökmek için ayrıca ustaya gitmeye gerek olur mu?

Yardımlarınız için teşekkürler...

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eger cok iyi birsey istemiyorsan kapi yerlerine uygun kolonlar satiliyor fiyatlarida astronomik degil kalite ve cesidine gore degisiyor 20 ytl den basliyor ve devam ediyor....muzik sistemleriyle ugrasanlar kapilari sokebilirler ayrica baska ustaya gitmene gerek yok...umarim yeter li olmustur...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
eger cok iyi birsey istemiyorsan kapi yerlerine uygun kolonlar satiliyor fiyatlarida astronomik degil kalite ve cesidine gore degisiyor 20 ytl den basliyor ve devam ediyor....muzik sistemleriyle ugrasanlar kapilari sokebilirler ayrica baska ustaya gitmene gerek yok...umarim yeter li olmustur...

Teşekkürler...

Vectra GLS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı durum bende de söz konusuydu önler patmamıştı ve çok kötü ses veriyordu ben pioneer teyp ile beraber kapılardakinler de pioneer ile değiştirdim ön kapı hoparlörleri 16cm (150tl) arka 13cm(90tl) 1 sene önce işcilik yok ben kendim taktım sadece kapı döşemelerini sökmek zaman aldı

şu anda bi anfi yapıyorum kendime hafif bir bass almak için bagaja küçük bir subwofeer öle çok büyük sistemler saçma geliyo sistem büyüdükce satanlar milyarlık set döşedik diye övüniyo herkez bilmediği için bu bu lazım fiyat şu+ kdv+ işcilk ... sonra sana milyarlık set saçma

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
aynı durum bende de söz konusuydu önler patmamıştı ve çok kötü ses veriyordu ben pioneer teyp ile beraber kapılardakinler de pioneer ile değiştirdim ön kapı hoparlörleri 16cm (150tl) arka 13cm(90tl) 1 sene önce işcilik yok ben kendim taktım sadece kapı döşemelerini sökmek zaman aldı

şu anda bi anfi yapıyorum kendime hafif bir bass almak için bagaja küçük bir subwofeer öle çok büyük sistemler saçma geliyo sistem büyüdükce satanlar milyarlık set döşedik diye övüniyo herkez bilmediği için bu bu lazım fiyat şu+ kdv+ işcilk ... sonra sana milyarlık set saçma

Anladığım kadarıyla iki adet 16 cmlik, iki adet de 13 cmlik hoparlör alacağım ve kapı döşemelerini söküp taktıracağım. Olay bundan ibaretse eğer 100-150 tl gibi rakama kurtulabilirim demek oluyor. Hoparlörleri de uygun fiyatlı bir şey seçmem gerek tabii... Mesela şunlar uygun mudur?

http://www.hepsiburada.com/jameson-...ils.aspx?categoryid=26090&productid=otm255422

http://www.hepsiburada.com/jameson-...ils.aspx?categoryid=26090&productid=otm255421

Yardımlarınız için teşekkürler.

Vectra GLS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu hoparlörle güzel öle çok şatafatlı sistem istemiyorsanız işinizi görür bence

dediğiniz gibi 100-150 arası bi masraf olur düşüncesindeyim bende

arka kapılar 13cm kesin de önler 16 yada 17 ben de vectra gls var ben 16 diye hatırlıyorum zaten orjinaller çıkınca 16 az küçük 17de büyük geliyodu hani 16,5 olsa tam oturcak gibi :) ama 16 cm taksanızda kalan boşluk hiç sorun değil ben çok memnunum

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu anda bi anfi yapıyorum kendime

bende boyle bırsey dusunuyorum el yapımı mı yapacaksınız :banada yardımcı olmanız mumkun mü?gıdıp bayıden amfı alınabılır ama ben el emegıyle yapabılıecegım elektronik aletlere meraklıyım şimdiden teşekkürler...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
şu anda bi anfi yapıyorum kendime

bende boyle bırsey dusunuyorum el yapımı mı yapacaksınız :banada yardımcı olmanız mumkun mü?gıdıp bayıden amfı alınabılır ama ben el emegıyle yapabılıecegım elektronik aletlere meraklıyım şimdiden teşekkürler...

Hatlar karıştı galiba... Ben pek anlamadım dediğinizi.

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal teybe bağlayacaksan onun çıkışına göre bişey al ya da teybini de değiştir. car 400 5 para etmez.

Qabus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende sistem yapıyorum 120 tl kompenant aldım jbl tweterlalar beraber anfiye gerek varmı poiner teyip kaldırımı 3050 siteden bir arkadaştan alacam