vectra B çok geç çalışma ,ustam sorunu bulamıyor

odem571

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar başına gelen aynı sorunla karşılaşan varmı bilmiyorum..

arabayı çalıştıracağım zaman çok uzun süre marş yaparak anca çalıştırabiliyorum..

aracımı devirdaim değişmesi ve gösterge panelini değiştirmesi için ustama bırakmıştım sorunları hallettiler 14-15 gün sanayide kaldı aracım ..geri teslim alırkende çok uzun süre marş yaparak çalıştırdım orada..aracın o süre içinde benzini bitmiş (tüplü)..geçici bir sorundur diye tahmin etti ustam..ama tekrar düzelmedi..aracı bilgisayara bağlıyor fakat herhangi bir arıza göstermiyor bilgisayar.
yapılan (ustamın bana söylediği) yakıt pompası değiştirildi denendi ..krank sensörü değiştirildi denendi..enjektörler söküldü temizlendi denendi sanırım bobinede bakıldı..ama sorun bulunamadı..
şimdide eski gösterge panelini tekrar geri takıp deneyecekler yarın..
durum bu .bu konu hakkında bilgi-tahmin yada tecrübesi olan varmı ..teşekkürler..
birde şunu belirteyim araba zorda olsa çalışıyor kısa sürede tekrar denendiğinde tek ve kısa marşta çalışıyor..süre uzadıkca tekrar çalışmasıda zor oluyor..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Araç uzun süre beklediğinde zor, kısa sürelerde kolay çalışıyorsa benzin pompasında (benzin geri kaçıyor olmalı) sorun olabilir.

odem571

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakıldı hatta yakıt pompası değiştirildi..ama maalesef değişiklik yok..

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg sistemini kontrol ettiniz mi? ilk marştan sonra çabuk çalışması sanırım lpg sızıntısı sonucu oluyor. lpg yi tamamen kapatıp deneyin. regülatör yada lpg enjektörü kaçırıyor olabilir.

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzinin geri kaçmaması için bi dalga vardı sanki öyle bişey hatırlıyorum o mu acaba

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aracın uzun süre bekledikten sonra geç çalışmasının nedenlerinin başında ilk akla gelen şey geri kaçan yakıttır. Bir de aracın ilk çalışmasını sıcak veya soğuk havalarda takip etmekte fayda var.

msezgin1973

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin regülatörüne baktır ayni olayı bende yaşıyorum.. fakat benim motor sıcakken geç çalışıyor. soğukken tek marşta çalışıyor.. nedeni de benzin regülatörü benzin kaçırıyor.:(

Ekli dosyalar

• benzin.jpg
    benzin.jpg
    19.8 KB · Görüntüleme: 62

odem571

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
söyledikleriniz kontrol edildi ama sonuç yok..bu gün gösterge paneli tekrar eskisiyle değiştirilip denenecek..(eski göstergenin km saat yazan dijital ekranının( ldc )sıvısı birazı aktığından çıkma gösterge paneliyle komple değiştirtmiştim...çok ümitli dğilim bu konuda ama denemekte fayda var dedi ustam..

cess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynu sorun bende de vardı.sorunun nerden kaynaklandığını nokta atışı yapan bi usta bulamadığım için arabayı 4 sene öyle kullandım.sonra bir gün gaz ustası lpg regülatöründen (beyin) ince bir hortumu çıkardı ve üfleme yaptığını söyledi.bu arabayı ilk çalıştırmada boğar dedi.ben de evet ilk marş uzun sürüyo dedim.neyse değiştirdik ve o eski huy gitti.ama benim sisyem zavoli idi.yenisi akl.keşke zavoli taksaydım diyorum bazen.
ama bunu gaz enjektörlerinden de yapabilir.önce beyni değiştirin derim.yüzde 75 lpg kaçırması ile ilgili arıza.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Lpg düğmesine basılı tutarak aracı lpgye geçirin, öyle marş verin.

Sorun düzelirse, yakıt sistemi üstüne odaklanabilirsiniz.