vectra b 5 vites dişlisi..!!!

cemdigital2003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.feyzullahcinar.com
ustalar geçen ay yağ kaçaklarından dolayı şanzuman söküldü tüm contalar yenilendi bu arada grup söküldü komple benzinle yıkandı toplanırken 5 vites dişlisini dağıtıp baktık içindeki plastik şerit parçalanmıştı aynı şekilde topladık yağ kaçağı kalmadı vites geçişlerindede sorun yok yalnız bilya sesi gibi bir ses geliyor boşta iken benim usta benzinle temizlendiği için prizdirek bilyası olabilir dedi dün merkez opele uğradım usta başı prizdirek değil 5 vites dişlisi ses yapıyor dedi zaten prizdirek çok nadir arıza verir arızalanıncada çıkma şanzuman alman lazım bilyası konik şeklinde ve şanzumana kaynaklıdır tek bulamazsın dedi başından geçen veya tecrübesi olan arkadaşlar 5 vites dişlisini bulabilirmiyim fiyatı ne olur veya başka önerileri olanlar varmı bu ses çok gıcık ediyor insanı trafikte beklerken hep debriyaja basıyorum ses yapmasın diye birde merkez opeldeki usta ne prizdirekten nede 5 vites dişlisinden sorun yaşamazsın ses yapar sadece hiç kafanı takma dedi kendi ustamda onun dediklerini doğruladı yorumlarınızı bekliyorum...saygılar...:confused::confused::confused:

asil23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadasım 5. vites dişlinde filan hiçbir sorun yok.sorunun hepsi prizdirekte.
prizdirkteki sorunu şurdan anlayabilirsin: vitesi boşa aldıgında bilya sesi gelir debriyaja bastıgında ses kesilir.
2.si ise 5 .vitese attıgın zaman hızlanmaya çalıstıgında bi ugultu gelir uçak motorunun sesi gibi.

sorunu vites dişlilerinde arama aynı sorun şuan bende de var. bende baskı balata ile birlikte değişecegim bu prizdiregi. internette prizdiregi arastırırsan ayrıntısıyla anlarsın.

http://oyun.donanimhaber.com/m_36209743/mpage_1/f_/key_//tm.htm#36223678

şu topigide tamamen oku.senin sorunun aynısı orada da yazıyor tamamını oku.

Son düzenleme:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
prizdirkteki sorunu şurdan anlayabilirsin: vitesi boşa aldıgında bilya sesi gelir debriyaja bastıgında ses kesilir.
2.si ise 5 .vitese attıgın zaman hızlanmaya çalıstıgında bi ugultu gelir uçak motorunun sesi gibi.

sorunu vites dişlilerinde arama aynı sorun şuan bende de var. bende baskı balata ile birlikte değişecegim bu prizdiregi. internette prizdiregi arastırırsan ayrıntısıyla anlarsın.

Evet arkadaş haklı, bilyenin yeri zamanla aşınıp bu sorunu oluşturuyor.

cemdigital2003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.feyzullahcinar.com

http://oyun.donanimhaber.com/m_36209743/mpage_1/f_/key_//tm.htm#36223678

şu topigide tamamen oku.senin sorunun aynısı orada da yazıyor tamamını oku.

ustam sağolun ben biraz beklemedeyim sen yaptır sonucu yaz ona göre hareket edeyim....

cemdigital2003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.feyzullahcinar.com
arkadaşlar bu gün sorunumu çözdüm baştada yazdığım gibi 5 vites dişlisini ve yanındaki kam miline bağlı dişlileri değiştirdik ses kesildi bende rahatladım dişlileri parçacılarda bulamadım yıldız sanayide (hurdacılar) güven oto dan çıkma aldım 100 tl halloldu yukardada bahsettiğim gibi prizdirek bilyası çok zor bozulan bir parça ve değişimi yokmuş komple şanzuman almak gerekiyormuş sendekini veriyorsun 1000 tl civarı muayyer alıyorsun asil23 kardeşim bu fiyatıda senin için sordum..saygılar...

ozmert_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence debriyaj bilyasında sorun başıma geldi boşta iken araba vızzz diye bilya sesi debriyaja basınca keser sesi ben derim başka yerle uğraşma bütün olay debriyaj bilyasında.......

asil23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Saol cem.Bende yakında baskı balata değişecegim değişirken komple şanzımanı indirtip içinde bozuk bilya dişli ne var ne yoksa değişmeyi düşünüyorum.umarım bende parçaları bulabilirim.Tesekkuurler..

asil23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazmayı unutmuşum aracına hangi şanzıman yagını kullanıyosun?

cemdigital2003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.feyzullahcinar.com
Yazmayı unutmuşum aracına hangi şanzıman yagını kullanıyosun?

castrol 80 numara dişli yağı 3 litresi 20 tl.....bu arada şanzumanı dağıtırlarken dikkat et 5 vites dişlisi ve yanındaki kam milindeki dişliyi çektirmeyle söksünler tornavidayla levyeyle zorlamasınlar dişliler zarar görür birde 5 vites dişlisinin içindeki mafsalları dağıtmasınlar toplayamazlar toplasalarda ses yapar kolay gelsin....