Vectra B 1997 otomatik Conta Mı yaktı.

burak3838

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım vectra b yi ortalama 5 ay önce aldım, aracıma iki hafta önce antifiriz koymuştum. Aracım iki gün önce ahtapot denilen hortumu patlattı yapan usta conta yanık olabilir diyor nasıl anlayacaz bu contanın yanık olup olmadığını.
ikinci olarak conta değişimi yapılsa araç düzen tutmaz diyor usta aslı varmı. Üst taraf güçlenir bundada alt taraf eski olduğu için patlak verir diyor. Benim aracın motoru kaldır atmı oldu şimdi.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım vectra b yi ortalama 5 ay önce aldım, aracıma iki hafta önce antifiriz koymuştum. Aracım iki gün önce ahtapot denilen hortumu patlattı yapan usta conta yanık olabilir diyor nasıl anlayacaz bu contanın yanık olup olmadığını.
ikinci olarak conta değişimi yapılsa araç düzen tutmaz diyor usta aslı varmı. Üst taraf güçlenir bundada alt taraf eski olduğu için patlak verir diyor. Benim aracın motoru kaldır atmı oldu şimdi.

başka ustayada gösterin. özellikle soğutma sistemine sıvı ekleyip conta testi yapan yer bulun. conta yanıksa fiyat alıp bilen birine yaptırın.
conta yandı diye motoru sıfırlayacak haliniz yok. (tabi conta yanması haricinde zarar vermediyse motora)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Kırmızı antifriz koyduysanız normal 20 yıllık araca. Çok kişinin başına gelen bir durum. Geçmiş olsun.

Hararet yaptırmadıysanız conta sağlamdır.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sizin ustanın da maşallahı var. Her conta yandığın da komple motor yaptırır isek işimiz var demektir.

burak3838

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mavi antifiriz koyduk hocam.
birde iyice kontrol ettik yağa su karıştırma yok. suya yağ karıştırma yok. su kabında fokurdama olur diyorlar oda yok. son ihtimal olarak suyu eksiltir diyorlar onu deniyorum.
Çok rahatladım conta yanık çıkmayacak galiba. suyu eksiltirsede ekler ekler binerim diyorum doğrumu düşüncelerim.