vectra a / vectra b kilit sorunu?

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba opelciler

vectra a aracımın kapı kollarını vectra b ile değiştirdim estetik olarak çok güzel bir görünüme kavustular fakat güvenlik acıgı oldu biraz.

hırsızlar bosuna sevinmesin aracta bişeyde yok zaten alarmda mevcut ama

orjinal kapı kilitim 45derecede 1.kiliti , 90 derece dönünce 2. kiliti dvreye sokuyordu

vectra b de ise anahtar en fazla 45 derece dönüp ilk konumuna dönüyor tekrar

bunun sonucunda 2. kiliti devreye sokamıyorum ögrendigim kadarı ile vectra b iki kez aynı sekilde cevirince 2. kiliti uyguluyormus.

bende o şekilde 2.kiliti aktif etmek için vectra b nin kilit motorunumu takmalıyım?

yada baska bi şekilde 2. kiliti tetikleyebilirmiyim?

vectra b vectra a kilit sistemlerini görüp çalışma mantıgını bilen varmı ?

elinde tis türünden program olan biri bana sistemlerin semasını gönderebilirmi?

şimdiden tesekkür ederim yardımlarınızı bekliyorum arabada aklım kalmasın artık:(

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlış hatırlamıyorsam vectra b de 45 derece çevirip kilitliyor o basılı tutmaya devam edince de çift kilit devreye giriyordu. en azından camlar o şekilde kapanıyor. 45 derece çevrili tutunca yani.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
denedim onuda olmadı insallah calısma mantıgını anlatan bi sema falan bulabilirsem bi yöntem düsünebilrm.

gidip direk parca almak istemiyorum tis epc falan kullanan varrsa galiba benim işimi onlar görücek:)

bende epc sorn verdi tis te yok

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlış hatırlamıyorsam vectra b de 45 derece çevirip kilitliyor o basılı tutmaya devam edince de çift kilit devreye giriyordu. en azından camlar o şekilde kapanıyor. 45 derece çevrili tutunca yani.
Kilit konumunda tutarsanız anahtarı camları çeker. 1. kilitlemeden sonra 10 sn. içinde 2. defa anahtarı kilitleme konumuna getirirseniz çift kilitleme yapar. Yani 10 sn. içinde 2 defa kilitlemeniz lazım.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elinde program olan varsa bana kilit mekanizma fotograflarını göndereblirmi?

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kilit mekanizma fotoları lazım

tis epc falan kullanan varsa :help

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siteden tis kullanıcısı çıkmayınca kilitcileri gezip bilgi topladım

2. kilitin merkezi kilit motoruyla ilgisi olmadıgını ögrendim anahtarın cevirince bir switch e degdigi ve 2. kilidin elektronik olarak tetiklendigini ögrendim.

yani benim şimdiki hedegim bu switchi alarmın kumandası ile tetiklemek. elektik elektronik işlerden anlayıp fikir vereblecek kişilere şimdiden tesekkür ederim