vectra a rolanti sorunu.. :(

vectrateam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar;
1991 model vectra a aracım var otomatik vites fakat belli bi süratle giderken durmam gerektiğinde frene basıp tam durmama yakın rolanti 0,5rpm ekadar düşüyor ve titreme yapıyor bu her duruşummda oluyor hatta çok nadir olsada stop bile edebiliyor.. araç durduktan yaklaşık 2-3 saniye içinde normal rolanti devrine geri dönüyor.. sizce neden olur bu??
bujiler ve kabloları,hava filtresi yağını ve yağ filtresini değiştirdimi,hataa 3 depo enjektör temizleyici yakıt katkısı kullandım ama ne yaptıysam olmadı. Tamirciye götürdüm otomatik şanzumandan kaynaklanabileceğini ayarlatmam gerektiğini söyledi onuda yaptık ayar çekildi yağı değişti ama arcın durumu değişmedi :(
Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar varsa yardım edebilirlermi acaba ne yapmalıyım akıl verin lütfeeeeen :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bugün formda bununla ilgili bir yazı okumuştum. Arkadaşın arabası hava filitresi borunundan sıcak hava alıyormuş. Aklımda kaldığı kadarıyla kendisi araç daha rahat hava alsın diye hava filitresindeki boruyu çıkarmış. Tekrar yerine takınca sorunu hallolmuş. İstersen sen de hava filitresi ve civarını bir kontrol et.

vectrateam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güncel...
arkadaşlar varmı başka önerileri olan......

HK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kacagidiyo.com.tr
Bugün formda bununla ilgili bir yazı okumuştum. Arkadaşın arabası hava filitresi borunundan sıcak hava alıyormuş. Aklımda kaldığı kadarıyla kendisi araç daha rahat hava alsın diye hava filitresindeki boruyu çıkarmış. Tekrar yerine takınca sorunu hallolmuş. İstersen sen de hava filitresi ve civarını bir kontrol et.

evet aynen öle abicim simdi bi sorun kalmadı.
ama araç hava almıyorsa başka şeylere bakmak lazım

nuribastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım seninki yine iyiymiş en azından otomatik.ben düz vitesli corsamda yaşadım benzer sorunu.benimki 0.5 rpm e kadarda düşmüodu direk 0:D
sonuç olarak gitttik rolanti ayarlayıcısı 3. kez deiştikten sora geçti.ama benide
bitirdi.artık frenle debriyaja aynı anda basıp gaaz verme konusunda ustalaşmıoştım.
saygılar

vectrateam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım seninki yine iyiymiş en azından otomatik.ben düz vitesli corsamda yaşadım benzer sorunu.benimki 0.5 rpm e kadarda düşmüodu direk 0:D
sonuç olarak gitttik rolanti ayarlayıcısı 3. kez deiştikten sora geçti.ama benide
bitirdi.artık frenle debriyaja aynı anda basıp gaaz verme konusunda ustalaşmıoştım.
saygılar

yorumun için teşekkürler yani sorun rolanti ayarlayıcıdamıymış? ben p.tesi için 2. san. sitesinde best opele gidicem ordaki usta enjektör temizliği ve rolanti ayarlayıcıyı temizleri sorun kesilir dedi bakalım p.tesi onun peşinden koşçam umarım olur.Bide inanki otomatikte bu sorun dahada zor çünkü otomatikte aragaz verme gibi şansım olmadığı için stop etme yada etmeme tamamen arabaya kalmış bişey. ve stop edince d konumunda marş basmadığı için tekrar n ye alıp çalıştırıyorum sonra tekrar d falan derken çok büyük tehlike yolda yavaşlarken gözüm hep dikiz aynasında biri fena gircek arkadan diye fena tırsıyorum :)
forumda okuduğum kadarıyla opellerin kronik sorunlarından biri galiba bu rolanti sorunu :sorry:

DOHCLINE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rolanti ayarlayıcısı ve diğer sensörlerden önce hava giriş sistemini kontrol ettir. ondan sonra parça değişimine yönel... en ufak biyerden motorun sıcak havasını çekerse motor sapıtabiliyor. en azından bizim c20xe motorlar öyle...