vectra a dizel gibi çalışıyor....

weahby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
94 model otomatik a kasa vectram var... araç 10 gündür dizel gibi çalışıyor...motoru dinlediğimde üst kapağın altından geliyor bu ses...sebebi ne olabilir acaba? yağ falan ekledim düzelmedi... triger zamanı gelmiş ondan olabilirmi acaba?

asil23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam ilk çalıstğındaki iticilerden gelen sesi söylüyorsun heralde.malesef o benimkinde de var.Yağlama tam olana kadar böyle bi sesin geldigini tahmin ediyorum.

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
yağlama tam olduktan sonra kesilmiyorsa siboplar vuruyordur. sibop ve fincanlardan kaynaklanan bir sorun varsa ben opel özel servisinde vectra b için fiyat almıştım parça ve işçilik 500 lira onu yaptırmayı düşünürken komple motor çıktı .çıkardığı seste şık şık şık tarzında olur

weahby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk çalışmada ses yok...motor ısındıktan sonra geliyor ses...sibop ayarı falan bozuk olabilirmi acaba?

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
sibop ve fincanlar değişecek en kötü ihtimal belki triger bilyasıda yapabilir buradan anca bu kadar yardım edebilirim

weahby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet triger bilyasından 1 ay kadar önce gıcırtı sesi geliyordu, sonra geçti üzerine olmamıştım... bundan olabilir belkide...