vectra 2.0 dti egr

onur_ant

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.0dti vectra aracım var.araba çekişten baya düşmüştü.servise götürdüm herşey sağlam bi sorun yok dediler.nereye gitsem sorun yok diyorlar.
eve geldim bahçeye çektim arabayı.direk olarak egr temizliğine başladım.
egr valfini 2 vida tutuyor söküyorsun vidayı geliyor.wd40 ile temizledim.sonra egr nin bağlı oldugu kapağıda söktüm 7veya 8 vidası vardı.içi simsiyah kurum olmuş.güzelce temizledim.taktım.
araba şuan canavar oldu.çekişi gidişi fark edilir derecede değişti.arabaya olan sevgim biraz daha arttı:)
ellerim baya pis oldugu için resim çekemedim.

niye yazdım bunu.belki birine faydam olur.
ben yapamam diyen arkadaşım olursa ve Antalya'da ise yardımcı olurum.ücret falan istemem.opel kardeşliği:)

Latif04

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler verdiğiniz bilgiler için fakat o bölge alüminyum olduğu için vidaları dikkatli sıkmak gerekiyor

onur_ant

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet abi vidalar önemli.iyice sıktım bi sorun yok.

onur_ant

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10-40 abi. castrol magnatec.neden dersen.servis ve sanayide araştırdım.10-40 dediler.
5-30 da olur ama biraz daha incedir dediler km.yüksek oldugu için tavsiye etmediler ve araba km.si 200bin oldugu için 10-40 uygun dediler.şikayetim yok 10-40 dan.

Latif04

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de aynı araç var bugün yağ değişimini yaptık 5w40 mobil yağ ile şimdilik sorun yok üstelik motor sesinide yumuşattı fakat 10.000 km önce tüm motor contalarını değişmiştim ona güvenerek 5w40 koyduk

kaya4558

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba egr yi bende sökeyim dedim hortumdan yağ gibi bi sıvı geldi. tereddütte kaldım .ellemedim. sende de oldumu acaba.2.0 dti astra g