Vectra 1,6 comfort,vectra 1,8 hangisi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alpertunga09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba B kasa 2000-2001 model vectra düşünüorum.Fakat 1,6 ve 1,8 arasındaki farkları öğrenebilir miyim?
Aklımda bi kç soru var:
1)1,6 mı 1,8 mi çnkü genelde 1,6 motor bu kasayı fsla kaldırmıo sadece hareket etsin die yapılan bi motor olduğunu duydum doğrumu:(?
2)Hangisi benzide daha fsla yakar lpg dönüşümlerinde sorun yaşatırlar mı donanım vb.yönden bilgi verir misiniz?
3)Hangisini alamaya değer:confused:
Şimdiden herkese tşk.ederim..

MURATTEKIN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alper merhaba, bence iki motor seçenekli olanınıda alma derim, 2.0 motor al alacaksan çünkü kasa ağır(benim araba 1330 kilo) 2.0 motor al lpg taktır keyfine bak..ama vergi olayınıda göz ardı etme,önemli değil dersen 2.0 motor al..ben çok memnunum

alpertunga09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alper merhaba, bence iki motor seçenekli olanınıda alma derim, 2.0 motor al alacaksan çünkü kasa ağır(benim araba 1330 kilo) 2.0 motor al lpg taktır keyfine bak..ama vergi olayınıda göz ardı etme,önemli değil dersen 2.0 motor al..ben çok memnunum
Yorumun için tşk.ederim Murat kardeşim.Dediğin gbi vergisi yüksek die aslında 1,8 e bile yanaşmak istemiorum.Ama bi yandanda bu kasalara hastayım:(Onun için düşünceleyim

MURATTEKIN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim o zaman şöyle yap:D iyice bi düşün; vergimi sevgimi diye,vergi dersen 1.6 sevgi dersen 2.0 al :) şimdiden hayırlı olsun..

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş, senin gibi bir Vectra B aşığı olarak:
1)1.6 motor B2 Comfort kullanma fırsatım oldu.Performans yeterli ama pek tatmin olmamıştım. Ayrıca kasa ağırlığındna dolayı yakıtı 2.0 motora çok yakın.
2)1.8 ara motor hiç kimse tavsiye etmiyor. Zaten piyasada bulunma ihtimalide düşük. Bulup alsan bile satarken zorluk çekebilirsin.
3) Ben kesinlikle 2.0 al derim. 1.6 dan tek farkı şehiriçi 2-3 litre oynuyor(otomatik vitese göre) Performanstanda ödün vermezsin. Şehiriçi 10 litre yakıyorum 100 kilometrede(üstelik arabam otomatik). Şehirdışı 6,5 lara kadar düşürdüm. 1.6 motor Vectra şehiriçi 9-10 litreden aşağı yakmaz. Bir bakıma yakıtlar aynı. Dediğim gibi bence kesinlikle 2.0

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ne 1.6 ne de 1.8 2.0'ı tek geçerim. Vergiyi kafana takma boğulursan da büyük denizde boğul demişler. İllaki vergisi az olan opel diyorsan astra alman daha mantıklı olur.

alpertunga09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş, senin gibi bir Vectra B aşığı olarak:
1)1.6 motor B2 Comfort kullanma fırsatım oldu.Performans yeterli ama pek tatmin olmamıştım. Ayrıca kasa ağırlığındna dolayı yakıtı 2.0 motora çok yakın.
2)1.8 ara motor hiç kimse tavsiye etmiyor. Zaten piyasada bulunma ihtimalide düşük. Bulup alsan bile satarken zorluk çekebilirsin.
3) Ben kesinlikle 2.0 al derim. 1.6 dan tek farkı şehiriçi 2-3 litre oynuyor(otomatik vitese göre) Performanstanda ödün vermezsin. Şehiriçi 10 litre yakıyorum 100 kilometrede(üstelik arabam otomatik). Şehirdışı 6,5 lara kadar düşürdüm. 1.6 motor Vectra şehiriçi 9-10 litreden aşağı yakmaz. Bir bakıma yakıtlar aynı. Dediğim gibi bence kesinlikle 2.0
Yorumun için tşk.ederim öncelikle ewt 2.0 lar çok güsel donanım bakımındanda dolular.Fakat vergileri 700 civarlarında yıllık olarak.Bende şuan 1,6 306 var ona yıllık 245 ytl gbi bi tutar çıkıo.Aslında bana kalsa değiştirmem ama 6 snesi oluo bnde duralı sıkıldık artık ztn alman hastalığı vardı vectrada karar kıldık ama hala 1,6 mı 1,8 mi 2,0 çıktı şimdi bide iyicene kafam karıştı bi türlü karar veremiorum.Gönül her zmn en güselini en dolusunu ister ama memur kesimine 2.0 fsla kaçıo gbime gelio tabi yakıt konusunda 1,6 aldığım anda ona vereceğim yakıt parasını 2,0 da vergiye verirsin böle bi durumda var:DAslında bazen şeytan dio al bi tane vectra gt vergidende sıyır 97 fln:D ya da eski kasalardan 2,0 al tüplü olsun.Arkana bile bkma ama maksat model yükseltmek değil mi 99 modeli satıp 96-97 almakta akıl karımı düşünceli:(:confused:

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
vergi gerçekten ciddi bir sorun. bence vectradan vazgeçip donanımlı bir astra alabilirsiniz.. performans en azından 1.6 bazında daha iyi olabilir diye düşünüyorum.. ama vectra almışkende 2.0 olmalı

reallaz61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1,8 satışta zor olur. 2.0 için bişey diyemem. Bende 2001 B/2 Kasa Elegance var daha 10 gunluk felan. Her yönuyle gayet memnunum. Kasa biraz ağır olabilir ama yarışa girmeyi düşünmüyorum. Konfor ve estetik olarak çok memnunum, ayrıca herhangi bi durumda satılabilecek ve parçası rahat bulunabilecek araç almak şahsi fikrimce daha mantıklı.
Saygılar...

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşım bendede 2001 vectra comfort 1.6 var, ben çok memnunum ben alırken banada kasa ağır falan dediler ben yinede aldım ve denedim ilk zaman bir kaç gün kullandım ,dedikleri gibi kasa ağır diye düşünüyordum, aracı bakıma götürdüm ve bu arabanın çekişi zayıf dedim. usta dediki aracın bakımını yapalım birde öyle dene. aslında bu arabalar iyi çeker fakat doğru dürüst bakımı yapılmayınca adı çıkıyo dedi.ve bakımı yapıldı boğaz kelebeği,bujiler,filitreler, vs. bittikten sonra bindim ogünden beri çekişide mükemmel,gidişide anlatmak istediğim araç bakımlı olursa gayet de güzel gidiyor. ben yaklaşık bir buçuk yıldır biniyorum hiç bir sıkıntı yaşamadım. fakat sana tavsiyem: 1000 ytl fazla ver temiz vectra al.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...