Ve beklenen oldu kaliper sorunu

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 haftadan beri sag arka tarafından tıkıyorlar geliyordu dayanamadım servise gittim ilk once tura çıktık eleman direk kaliper olduğunu söyledi ben inanmak istemiyordum izalasyonla alakalı olduğunu düşünüyordum ve sonrasında life kaldırdıklarında baktık ki kaliper sag arka tekerde cok sol arka tekerde yeni yeni başlamış
Benim anlamadığım
Koy yolu dahi görmedi tek kullanıcı neden bu problem daha 3000 km çıktı
Halbuki arkadaslara aynı arac var 4-5 kullanıcısı var hor kullanıyorlar ve kotu yollarda epey gittiler ama daha tık yok
Servis bana yarım günlük ısı olduğunu ve nezaman gelmek istersem gelebileceğini söyledi ve hiçbir probleme yol acmayacagini sadece ses yaptığını söyledi
Simdi tecrübeli arkadaslara sorum
En yakın zamanda sorunu cozmelimiyim
Parça degisimi mı oluyor bana sikiliacagini soylediler

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ve beklenen oldu kaliper sorunu

Geçmiş olsun... Can sıkıcı bir durum  :( Umarım servisteki işlem sorunu çözer.
Bir sorum olacak; Duyduğunuz sesi tarif edebilir misiniz acaba? Hangi durumlarda, nasıl bir ses geliyor acaba?
thnxx

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sesin kaliperden geldiğini çöze testte tespit ettiğine göre işi bilen birisi onarım konusuda yağlayıp sıkıp gönderebilirlerde yoksada kaliperlerin pimleri değişir. garantiye sokuyorlarsa sorun yok

alis9011

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun benim araçta ön tekerlerde araç 1500 km deyken başladı servise gittim balataların üzerine mavi bir bant yapıştırdı çok şükür o sesten kurtuldum ve balatalar değişeceği zaman yeni balatalarada bu banttan yapıştırılacağını söyledi.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

chiv link' Alıntı:
Geçmiş olsun... Can sıkıcı bir durum  :( Umarım servisteki işlem sorunu çözer.
Bir sorum olacak; Duyduğunuz sesi tarif edebilir misiniz acaba? Hangi durumlarda, nasıl bir ses geliyor acaba?
thnxx
sesin olup olmadigini  kendinizde kontrol edebilirsiniz.
http://youtu.be/N1Uh-hR_OXg

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alis9011 link' Alıntı:
Geçmiş olsun benim araçta ön tekerlerde araç 1500 km deyken başladı servise gittim balataların üzerine mavi bir bant yapıştırdı çok şükür o sesten kurtuldum ve balatalar değişeceği zaman yeni balatalarada bu banttan yapıştırılacağını söyledi.

nereye yapıştırıldı tarif edebilirmisiniz veya foto varmı aceba

coskunt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gecmis olsun. Benimde aracimin arkasindan cozemedigimiz rahatsiz edici bi ses geliodu, ozellikle bozuk yollarda. Sorunu cozemediler hatta Erpas gelen sesleri suspansiyonlardan sandi, izolasyon yapti duzelmedi ve aracin 4 suspansiyon ve kule takozlari garantiden degisti ancak sorun giderilemedi. Ta ki bu yil Edremit Tinaz a gidene kadar. Fren kaliperlerini soktuler ve tornaciya gonderdiler. O ring denilen bir islemden gecirdiklerini soylediler. Bu sorun Astra J lerde cok rastlanan bir problemmis ve cozumu biliniyormus. Ama sanirim İstanbul da ki servisler ugrasmak istemiyorlar. Yalniz Erpas sorunumu cozemedigi icin kendilerini GM Tukiye ye sikayet etmistim, bunun uzerine Tinaz a GM Turkiye nin yonlendirmesi ile gitmistim. Belki bu da problemimim giderilmesinde ki cabalarinda etkili olmus olabilir.

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sıfır arac 3000 km asfalt dan inmedi ve böle bi problem neden diye soru işareti sorduruyor...
Eleman bana opelin parçaları ülkelere göre uretmedigini bunun yanlis olduğunu tr yolları malum iste görünen koy kılavuz istemdi
Acaba yurt dışında kaliper problemi var mı ??

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

M1kemal link' Alıntı:
Sıfır arac 3000 km asfalt dan inmedi ve böle bi problem neden diye soru işareti sorduruyor...
Eleman bana opelin parçaları ülkelere göre uretmedigini bunun yanlis olduğunu tr yolları malum iste görünen koy kılavuz istemdi
Acaba yurt dışında kaliper problemi var mı ??
Video ya bakarsak yabancı olduğundan yurt dışında da var bu sorun demek