V E C T R A C ' Ler Buraya

soulless

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımda bagaj içi lambası çalışmıyordu. Lambasının yandığını tahmin etmiştim ama söktüğümde orada hiç lamba olmadığını farkettim. Elektrikçiye götürdüğümde bana söylediği şey "burada hiç lamba yok, bu enteresan, bu lamba hiç yanmıyor olabilir dedi ki yeni ampülü taktığımızda hakikaten de çalışmadığını gördük. Biraz kurcaladığımızda ise lambanın nadiren de olsa yandığını ama çoğu zaman yanmadığını gördük.

Bu ampül başka bir soruna yol açtığı için, elektrik devresinde bir yeri engellediği için takılmamış olabilir dedi ustam... Ve hakikaten bağlantılı mıdır bilemiyorum ama artık ön ve arka park sensörlerim çalışmıyor. Geri vitese aldığımda düğme aktif oluyor ve ses geliyor ama sensörler tepki vermiyor...

soulless

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımda bagaj içi lambası çalışmıyordu. Lambasının yandığını tahmin etmiştim ama söktüğümde orada hiç lamba olmadığını farkettim. Elektrikçiye götürdüğümde bana söylediği şey "burada hiç lamba yok, bu enteresan, bu lamba hiç yanmıyor olabilir dedi ki yeni ampülü taktığımızda hakikaten de çalışmadığını gördük. Biraz kurcaladığımızda ise lambanın nadiren de olsa yandığını ama çoğu zaman yanmadığını gördük.

Bu ampül başka bir soruna yol açtığı için, elektrik devresinde bir yeri engellediği için takılmamış olabilir dedi ustam... Ve hakikaten bağlantılı mıdır bilemiyorum ama artık ön ve arka park sensörlerim çalışmıyor. Geri vitese aldığımda düğme aktif oluyor ve ses geliyor ama sensörler tepki vermiyor...

Vectra C ler ilgisizliğe mahkum, her gün foruma girip kurcalıyorum ama Vectra C başlığı neredeyse kıpırdamıyor... Bu sorunumla ilgili düşüncesi, bilgisi olan var mı?

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi sendeki sıkıntılar bende de ortaya çıkmıştı..Park sensörü çalışıyormuş gibi davranıyordu araç ama engel tanımıyordu, mesafe ölçen sesli ikazı vermiyordu..Sadece aktif olduğunda ve kapandığında gelen ikaz sesi vardı..Ben de park sensörlerini daha gelişmişiyle değiştirdim..Bagaj lambasında sorun yoktu ancak ben standart ampülü çıkarıp 12v led şerit taktım yerine..Kablolarında temazsızlık olabilir, sigortası patlamış olabilir..Arkadaki döşemeyi çıkarıp bakabilirsin..Çok geçmiş olsun..

Lysha

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ilandaki arka eki aracıma alsam nasıl olur sizce?
Ben sadece tek egsoz kullanmak istiyorum. Egsoz başlığıyla iş çözülür mü yoksa komple son susturucu mu almak lazım?

Araç bu;
t4nrp.jpg

Arka ek;
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...ectra-c-arka-karlik-2004-2008-69935741/detay/

soulless

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi sendeki sıkıntılar bende de ortaya çıkmıştı..Park sensörü çalışıyormuş gibi davranıyordu araç ama engel tanımıyordu, mesafe ölçen sesli ikazı vermiyordu..Sadece aktif olduğunda ve kapandığında gelen ikaz sesi vardı..Ben de park sensörlerini daha gelişmişiyle değiştirdim..Bagaj lambasında sorun yoktu ancak ben standart ampülü çıkarıp 12v led şerit taktım yerine..Kablolarında temazsızlık olabilir, sigortası patlamış olabilir..Arkadaki döşemeyi çıkarıp bakabilirsin..Çok geçmiş olsun..

Yanıtın için teşekkür ederim,
Birden bire bu sorunun oluşması ve bagaj içi lambasıyla aynı ana denk gelmesi, arada bir bağlantı olabileceği izlenimini uyandırdı... O halde önce elektrikçiye park sensörlerini gösterteyim, kontrol etsinler, sorun ne baksınlar... Eğer sıkıntı varsa ben de değiştirme yoluna giderim. Bu arada orjinal olan park sensörlerinde kolonlardan gelen sesi azaltmanın bir yolu yok mu? İçeri verdiği sesten çok rahatsız oluyorum...

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanıtın için teşekkür ederim,
Birden bire bu sorunun oluşması ve bagaj içi lambasıyla aynı ana denk gelmesi, arada bir bağlantı olabileceği izlenimini uyandırdı... O halde önce elektrikçiye park sensörlerini gösterteyim, kontrol etsinler, sorun ne baksınlar... Eğer sıkıntı varsa ben de değiştirme yoluna giderim. Bu arada orjinal olan park sensörlerinde kolonlardan gelen sesi azaltmanın bir yolu yok mu? İçeri verdiği sesten çok rahatsız oluyorum...

Olabilir abi; op com ile bağlanıp detaylı ayarlarını değiştirebilirsin diye tahmin ediyorum..Bu arada sensörlerinden çalışmayan var ise elimde 3 adet var..Lazım olursa haber edersin ;)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ilandaki arka eki aracıma alsam nasıl olur sizce?
Ben sadece tek egsoz kullanmak istiyorum. Egsoz başlığıyla iş çözülür mü yoksa komple son susturucu mu almak lazım?

Ben de linkini verdiğiniz yerden aracıma arka tampon eteği almıştım..Alırken size tek çıkışlı mı olsun yoksa çift çıkışlı mı istersiniz diyorlar..Ben de çift istemiştim..Araç rengi boyalı gönderiyorlar..Yine bu eki alırken nette orj vectra c egzozu vardı cüzi paraya..Onu da aldım..O zamanlar muaynede tek egzozdan çift çıkış almak sorun oluyor diye hem de orj olsun diye çift kazanlı kullanıyorum..

Velhasıl tek çıkışlı da olabilir..Bunun için oraya uygun egzoz ucu almanız yeterlidir tampon ekiyle..

Lysha

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesekkurler :)

Evet ben de ordan siparis vericem bugun. Seninki cok yakismis. Daha once de soylemistim. Ben tek tarafli yapmayi dusunuyorum.

Bir de vectra c kullanicilarinin basina soyle bir durum geldi mi?

Arac trafikte veya normalde giderken durduk yere stop ediyor son 1 haftadir. Orjinal 103 bin km'de. Lpg yok. Stop ettikten sonra bazen tek bazen de ikinci marsta calisiyor. Bi fikriniz varmi acaba neye baktirmak gerek? Ariza isigi falan yanmiyor

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de teşekkür ederim.. Montajı da çok kolay..Eski tampon eki klipslerle tutturulmuş..Onları kurtardığınızda çıkıyor..Yeni tampon ekini de kanallara yerleştiriyorsunuz..İster silikonla yapıştırın ister eki kanallara oturttuğunuzda içeriden 4-6 vida ile sabitleyin..

Stop etme olayını ben de tam anlamadım..Benim de zaman zaman oluyordu..Geçtiğimiz aylarda bujileri,ateşleme bobinini vs birlikte dğeiştirmiştim..Şimdilerde yapmıyor ama bu demek değil ki bunlarla ilgili olsun..Ben de ilk başlarda akünün küçüklüğünden ya da LPG li olmasından yapıyor sanıyordum..Demek bunlarla da ilgisi yokmuş..

Lysha

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen ben de dediğiniz gibi yapayım. İlk olarak gaz kelebeğini temizletmekle başlayacağım