Uzun Yol İzlenimleri

akcaylıastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Uzun Yol İzlenimleri

Aracımı ilk aldığım gün shell istasyonundan 100 tl lik euro dizel alarak istanbulda şehiriçi yakıtı görmek amacıyla izlenimime başladım 3 gün içerisinde tam 370 km yaptım dün istanbuldan yola cıkarken aracımın yakıt göstergesi ışığı yanıp yanıp sönüyordu menzil 20 km iken shell den 100 tl lik euro dizel alarak yola cıktım km yi sıfırladım feribota binmedim izmit üzeri tuzladan akçay evimin önü tam 468.5 km topladı yolda gelirken 120 den aşağı düşmedim arada 160 165 oldugunu fark ettim ibrenin hissetmedim bu sürati inanın akçaya 15 km kala yakıt seviyesi düşük ikazı çalmaya başladı sizce nasıl bu durum tecrübeli astracılar olarak yorum alayım ?

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ilk 100 liralık yakıtla 370 km. biraz düşük olsada ikinci 100 liralık mazotla 480 km. hızınıza göre fena değil. ilerleyen zamanlarda sanırım biraz daha düşer. en son full istasyonundan aldığım 50 tllik mazotla 230 km. yol yapmışım ve şu an menzilde 60 km. gösteriyor. uzun yolda bende 140 civarı seyrettiğim için benim şehir dışı tüketimi, şehir içinden fazla oluyor :)(3 hafta evvel istanbul-kdz.ereğli-istanbul yakıt tüketimim 150 tl. mazot 700 km. yol yapmıştım)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Balıkesir den Edremit e bir pazar akşamı gelirken bile yormuyor ya daha ne diyeyim..  okkk

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben ilk uzun yolumu yaptım. İzmir - Uşak - İzmir. Ne yalan söyleyeyim kesmedi beni. İnmek istemedim aracımdan. Herşeyden önce çok keyifli. Gidiş geliş karanlıkta sürdüm ve AFL muhteşem doğru çalışıyor. Eskiden akşam sürmek zor gelirdi şimdi tam tersi, geceler gündüz oldu :D
Rüzgar sesi, yol sesi, çıtırtı pıtırtı; bunların hiçbiri bende yok şu an için. Daha doğrusu rüzgar ve yol sesleri gayet makul seviyelerde. Önceki araçlarımla kıyaslarsam, son derece sessiz derim. Ama abartıldığı gibi ne yol sesi alıyor ne de rüzgar.
Ekonomi derseniz işin o kısmı kesinlikle yüzünüzde gülücükler açtırıyor. Performans beni tatmin etti. 90 ile 120 km hızlarla seyahat ettim. Giderken araç boştu, dönüşte bagaj tam dolu, eşim ve oğlumla beraber döndük. Keşke gidip X marka 1.6 dizel alsaydım dediğim herhangi bir durumla kesinlikle karşılaşmadım. Fabrika verilerine bakıp ooo bu araç 14 saniyede hızlanıyormuş demek saçma, kullanmak lazım.
Sonuçta gayet keyifli ve ekonomik bir yolculuk oldu. Sürüş ortalamam 4,7.
Önümüzdeki haftasonunu, ailecek iple çekiyoruz :)

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thejazz link' Alıntı:
Ben ilk uzun yolumu yaptım. İzmir - Uşak - İzmir. Ne yalan söyleyeyim kesmedi beni. İnmek istemedim aracımdan. Herşeyden önce çok keyifli. Gidiş geliş karanlıkta sürdüm ve AFL muhteşem doğru çalışıyor. Eskiden akşam sürmek zor gelirdi şimdi tam tersi, geceler gündüz oldu :D
Rüzgar sesi, yol sesi, çıtırtı pıtırtı; bunların hiçbiri bende yok şu an için. Daha doğrusu rüzgar ve yol sesleri gayet makul seviyelerde. Önceki araçlarımla kıyaslarsam, son derece sessiz derim. Ama abartıldığı gibi ne yol sesi alıyor ne de rüzgar.
Ekonomi derseniz işin o kısmı kesinlikle yüzünüzde gülücükler açtırıyor. Performans beni tatmin etti. 90 ile 120 km hızlarla seyahat ettim. Giderken araç boştu, dönüşte bagaj tam dolu, eşim ve oğlumla beraber döndük. Keşke gidip X marka 1.6 dizel alsaydım dediğim herhangi bir durumla kesinlikle karşılaşmadım. Fabrika verilerine bakıp ooo bu araç 14 saniyede hızlanıyormuş demek saçma, kullanmak lazım.

aracından zevk alanları okuyunca aracıma bir kez daha bağlanıyorum sayın jazz.

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

warlordares link' Alıntı:
[quote author=thejazz link=topic=141.msg26679#msg26679 date=1303107740]

Araçtan zevk almamak imkansız bence :) Anlatmakla bitmez.
aracından zevk alanları okuyunca aracıma bir kez daha bağlanıyorum sayın jazz.
[/quote]

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dün 850 km.lik yol yaptım. arabanın sürüşü gerçekten çok rahat yormuyor. sadece iki kez 10'ar dk.lık mola verdim. hızı kesinlikle hissettirmiyor. yakıtı da oldukça tatmin edici. yola depoyu fulleyerek çıktım. eve geldiğimde çeyrek depodan biraz fazla mazot kalmıştı. bugün tekrar doldurdum depoyu 40 lt. mazot aldım

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

erdem link' Alıntı:
dün 850 km.lik yol yaptım. arabanın sürüşü gerçekten çok rahat yormuyor. sadece iki kez 10'ar dk.lık mola verdim. hızı kesinlikle hissettirmiyor. yakıtı da oldukça tatmin edici. yola depoyu fulleyerek çıktım. eve geldiğimde çeyrek depodan biraz fazla mazot kalmıştı. bugün tekrar doldurdum depoyu 40 lt. mazot aldım

kısa ve öz :)

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

warlordares link' Alıntı:
[quote author=erdem link=topic=141.msg26847#msg26847 date=1303149773]

kısa ve öz :)
[/quote]

şunu da ekliyeyim hızımda 115in altına hiç inmedi

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yalnız bir hafta önce 37psi basınçla gidip geldiğim yolu bu hafta 33psi ile katedince bariz konfor farkı yaşadım, yakıtı arttırsa da bence aracın sağlığı ve konfor düzeyi için buna değer.