uzun müddet marş tan sonra araç çalışıyor

simendifer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
degerli dostlar sorunum uzun müddet marş tan sonra araç çalışıyor aracım 95 astra f lpg li lpg tomosotto
tüp dolu iken yazın kışın sabahları veya araç 3-4 saat gibi park tan sonra ilk çalışması uzun bir marş tan sonra gerçekleşiyor ilk çalışmanın arkasından sonra sorunsuz hemen çalışıyor
tupte gaz az ise tek göze düştü ise eksi 19 derecede kontagı çevirir çevirmez hemen alıyor motor soguk oldugu halde
ateşleme bobini sıfır GM bujiler çift bacaklı sıfır kaplo sıfır orjınal enjektörleri makinede temizlettim benzin pompası değiştirdim sıfır
bu arızayı bulamadık bu konuda fikir akıl verecek yapılması gereken önerilerinizi bekliyorum hepinize hayırlı yolculuklar

astra f lerin benzin pompası basıncı kaç olmalı usta 5 den aşagı takmam dedi ama katolokta 3.5 den fazlasını bulamadık bu konuda ki bilginiz nedir acaba

Son düzenleme:

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam Sanırsam Senin Benzin Pompası Problemli Benzin Flitresi ve Pompa değiş düzelecektir

simendifer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir arkadaşın tavsiyesi üzere akşam arabamı parka bırakırken motor kısmındaki beynin yanındaki elektrik bobini giibi mavi rekli yuvarlak, bir girişi bir çıkışı olan elektrikle çalışan gaz kesici var tüpten gazı kesiyormuş kaplosunu cıkarttım araba rolantide çalışmasına devam ederken elektrik gitmediği için gaz boruda bitti benzine geçti aracı stop ettim sabah fişi taktım marş yaptım tek tıkta marş yaptı mubarek barut musun iste bu kadar artık sorunun nerden kaynaklandıgını sayın ustalarımız degerli forum üyeleri fikirlerini teçrübelerini paylaşırsanız yardımcı olursunuz teşekkür ederim

Son düzenleme:

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg sıralımı yoksa düz sistem mi?

işyerinde kullandığımız forkliftin aynı problemi vardı. hararet sıfıra indiği anda çalışmıyordu. regülatöre sıcak su döküp çalıştırıyorduk. sorun regülatörden çıktı. fazla gaz gönderdiği için boğulup çalışmıyormuş. elektrik kesicili tipten vakumla çalışandan takıldı herşey düzeldi.