Uzaktan Kumanda uzaktan çalışmıyor(asrta h 2011)

vetfati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar uzaktan kumandamın etki mesafesi yaklaşık 5 metreydi bana yetersiz geldiği için pilini değiştirdim aldığım pil duracel dl2032=cr2032 . İlk gün bi sıkıntı yoktu ertesi gün kapıları açmaya çalıştıgımda açmadı. Arabanın yanına yaklaştığımda anca etki ettiğini farkettim. Pili değiştirdim sonuç yine ayni anca 1 metreden cekiyor şuan başına gelen varmı yardımlarınızı bekliyorum.
Düzeltme :sorunun alıcıda olduğunu fark ettim yedek anahtarım da aynı sekilde konuyu nasil kapatirim burdan bilmiorum yeni konu açtım tesekkurler)

Son düzenleme:

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bulunduğunuz yerdeki sinyal karmaşasından olabilir. Başıma geldi. İşyerinin otoparkında 1 metreden açılıyor. Başka yerde bir sıkıntı olmuyor. Başka bir yerde de deneyin aynı mı?

vetfati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir çok yerde denedim hocam farkli pil denedim değişen bisi yok anahtarcinin dedigi gibi frekans kristali yansa hiç calismaz diye düşünüyorum yedek anahtara kaldık sanırım

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir çok yerde denedim hocam farkli pil denedim değişen bisi yok anahtarcinin dedigi gibi frekans kristali yansa hiç calismaz diye düşünüyorum yedek anahtara kaldık sanırım

Kısa mesafeden kapıların açılıp kapanması güzel bir şey uzak mesafelerden açılırsa cebinizdeyken tuşa basıp açılırsa bu durumda hırsıza davetiye çıkar. Benimkininde menzili kısadır.

vetfati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sorunu çözemeyince aracımı en sonunda servise götürdüm sökülmeyen yeri kalmayana kadar ve 5 saat uğraştıktan sonra sorunun araca yeni aldığım FM Transmitter ten kaynaklandığını anladık. FM transmitterin yaydığı sinyal kumandamın sinyaliyle karışıyomuş bu yüzden etkisiz kalmış şaka gibi