Ustaların Dikkatine

reallaz61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Astra G 1.4 aracım var. 5 ay önce üzerinde anahtar işareti olan değilde şu motor işareti olan (sanırım katalizatör olan) lamba yanmıştı. Servise gidip tech-2 ye bağladıklarında 4 nolu pistonda tekleme var, silindir kapağının açılacağanı falan filann bir sürü iş çıkardılar. Yolum Ankaraya düşünce Siteden tanıştığım bi arkadaş sayesinde Opel servisi olan bi abimizin yanına uğradım. Sağolsun oda katalizatörü söktü temizledi ve diğer ayarları yaptı.
Gelelim meseleye, benim bu arıza lambası yine yandı. Şimdi ben ne yapmalıyım. Katalizatörmü değişmeli yoksa silindir kapağımı açılmalı yada herneyse. Ya kafam acayip karıştı. Servisçi ve usta arkadaşların değerli fikirlerini bekliyorum. Teşekkürler

Son düzenleme:

reallaz61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Walla ne diyeyim. Ben konuyu açtıktan sonra 13 konu ve yaklaşık 100 ün üzerinde cevap yazıldı. Benim konuya bi Allahın kulu cevap yazmadı. Ne diyelim, canlar sağolsun.

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tekleme varsa buji kablolarına baktır.Sonra Carbon yaptır neden kapak açacaksın.Olmazsa kapak açıp temizliyorlar...

fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.misafir.net
Walla bilmediğim için okudum ama yorum yapmak istemedim ve halada diyecek bişeyim yok inşallah büyük sorunu yoktur arabanın

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Valla bilmediğim için okudum ama yorum yapmak istemedim ve halada diyecek bişeyim yok inşallah büyük sorunu yoktur arabanın
:good:

Aynen,bu konularda fazla bilgi sahibi değilim tabi usta arkadaşlar gibi,onun için yanlış bişey söylemek de istemiyorum ...

Vectra 2.5 İ Sport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
katalizörün temizlenmesi geçici çözüm olmuş gibi görünüyor,forumdaki değerli ustalarımızın tavsiyeleri genelde kapak açılmadan önce mutlaka orjinal solüsyonla carbon clean yapılması yönünde oluyor,bence önce ateşleme sistemini kontrol et bujilerde çatlak ve buji kablolarında yırtık kopuk falan olmasın sonra carbon clean yaptır sonrada katalizörü tekrar temizlet,bir süre kullan sonuç alamazsan kapağı açtır.

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim 98 vectra 7 senedir bizde ve hiç carbon clean yaptırmadık.Şimdiye kadar da eksikliğini hissetmedik.Acaba yaptırmalımıyız.Yaptırınca ne gibi bir fark olur