Uğultunun Nedenini Bulduk:)

ABEY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar daha önce bu konuyu açmıştım.Belki faydası olur diye paylaşmak istiyorum:
Sorun; 80'den sonra şişeye üflercesine uğultu(ıslık sesi) gelmesiydi.İzmir ve Ankara'da Opel plazalara ,özel servislere gittim.Ama sorun çözülememişti.Her usta farklı nedenleri sıralamıştı.Ama geçen gün bir tanıdığın tavsiyesiyle yine sanayide bir ustaya gittim.Sorunu anlattım.Hemen Anten orjinal mi diye sordu.Hayır deyince anteni çıkardı ve otabana girdik.SES yok.Durduk anteni taktık ses aynen geldi.3 yıldır ara ara canımı sıkan ses bu kadar basit bir nedene bağlıymış.Titreşen anten döşemenin içinde uğultuya neden oluyormuş.
Şimdi orjinal bir anten mi alayım?Yoksa kısa antenler uyarsa onlardan mı alayım?

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyiki basit birşey cıktı :) bence orjınal alın almışkende bır daha ugrasmayın

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar daha önce bu konuyu açmıştım.Belki faydası olur diye paylaşmak istiyorum:
Sorun; 80'den sonra şişeye üflercesine uğultu(ıslık sesi) gelmesiydi.İzmir ve Ankara'da Opel plazalara ,özel servislere gittim.Ama sorun çözülememişti.Her usta farklı nedenleri sıralamıştı.Ama geçen gün bir tanıdığın tavsiyesiyle yine sanayide bir ustaya gittim.Sorunu anlattım.Hemen Anten orjinal mi diye sordu.Hayır deyince anteni çıkardı ve otabana girdik.SES yok.Durduk anteni taktık ses aynen geldi.3 yıldır ara ara canımı sıkan ses bu kadar basit bir nedene bağlıymış.Titreşen anten döşemenin içinde uğultuya neden oluyormuş.
Şimdi orjinal bir anten mi alayım?Yoksa kısa antenler uyarsa onlardan mı alayım?

Iste, Anlindan opulecek gercek bir usta..
Allah herkese boylesini nasip etsin...

Lutfen adini ve adresini verin ki kendisini mukafatlandirmis olun..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İşte hep orjinal olsun biraz fazla olsun dememin sebeplerinden biri.

ABEY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İzmir 3.sanayi de Aydın Oto(Aydın Usta).Tüm modellere bakıyor galiba.Bu sorunu daha önce bir kişide bulup çözmesi,onun için tecrübe;benim için ise şans ve mutluluk oldu.Müzik sesi bir yere kadar idare ediyordu.Özellikle 100 ile giderken (bazen çok belirgin olan) çıkan bu ses çok rahatsız ediciydi.Şu 8 günde İzmir-Fethiye-Ankara arası giderken anteni çıkarıyorum ses yok,takıyorum uğultu içeride.Pazartesi bir çözüm bulacağız inşallah.
Çok severek aldığım ve kullandığım aracımın bu ufak sorununun giderilmesi beni çok sevindirdi.Keşke her çözüm böyle basit ve şaşırtıcı olsa:)
Bu arada zaten biliyorsunuzdur ama belirtmek isterim, orjinal anten otomatik yıkamada kırılmıştı.Çıkarmayı unutmamak gerekiyormuş...

Son düzenleme:

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
calmasalar orjinali en iyisidir diyecem ama ikigün sonra calininca insanin zoruna gidiyo bendekini caldilar ucuzundan almistim sorun olmadi

ABEY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim anlamadığım,bu arabaya binen 20 liraya da anten alır zaten.İnsan bunun için kendi geleceğini , onurunu hiçe sayar mı?Yakalansa insan yüzüne bakabilir mi acaba?