Twinport motorlara çözüm yokmu???

volkansan

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
benim aracıma manifolt delinerek montaj yapılmıştı. şuan rolantide hafif salınım var.

yıkık kentli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım bende1,2 Twinport motor corsa d var 2 yıl oldu atıker marka lpg var allaha şukur hıc bır sorun yok bunun nedenıde usta dıyorum

aReSsS

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
brc de manifold delinmeden pipo adı verilen bi parçayla benzin enjektörlerinden önce gaz enjektörleri bağlanarak montaj yapılabiliyor..2004 model focus1 araca uygun pipo ların olduğunu söylediler ve manifold delinmeden montaj yapıldı ankarada..ayrıca pipo denilen parça her araca uygun olmamakla beraber yine de birçok araca göre (enjektörlerin manifolda girişinin uygunluğuna göre) olduğunu söylemişti servis..şuanda şehir içi 9-9,5litre (ankara için)gaz tüketimim var.ilk 1000km olmadı henüz.çekişi performansı çok iyi.rolantide sarsıntısız ilk çalışma için ise hiçbir fark yok...yani pipo denilen parçanın geç çalışması gibi falan hiçbir dezavantajını görmedim..

murat26mm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb arkadaşlar ben 2010 model opel astra aldım h kasa.z16xer değişken subap özelliğine sahip garantili landi renzo opel kiti taktırdım.garantili manifold delindi hiç bir sorunla karşılaşmadım.çok da memnunum kulakdan dolma bilgilerle terettütlere kapılmayın.ben montaj yaptırmadan önce landirenzonun italyada ki formuna girdim hatta orada opel ve wolksvagen marka araçlara montaj yapılıyormuş.. o yğzden rahat olun ve sorunsuzca landi renzo marka lpg kiti taktırabilirsiniz...çünkü programlaması opelin motor numarasına göre geliyoo olgun lpg den... bilginize

asilyan06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar eğer brc taktırmıyorsanız emme manifoldunu delmeden montaj mümkün değil, brc gaz piposu adını verdiği üniversal bir ara parçayla bu işi halletti ama malzeme üniversal olduğu için her araca uymuyor bunu brc servislerine giderek öğrenebilirsiniz araca uyup uymadığını onun haricinde emme monifoldu mecbur deliniyor ama twinport motorda 2000 devirden sonra açan bir kelebek mevcut opel eco tech motoru üretirken eksoz emisyonu düşük olsun araç rolantide ve 2000 devire kadar az yaksın diye emme monifoldundaki boğazın birine kelebek koymuş ve adınıda twinport yapmış işte bütün mesele bu siz emme manifolduna eğer kelebeğin olduğu yerden delik deldiriseniz aracınıda tekleme rolantide bozukluk ve 2000 devire kadar gaz yememe problemleri ortaya çıkar oyuzden ustanız monifoldu sökecek kelebeği görecek ve ona göre kelebeğin olmadığı emme subablarına en yakın yerden gaz girişini delecek olay bukadar basit saygılar problemsiz günler