TÜVTÜRK Muayene 😀

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, bugün aracı muayeneye götürdüm. Benim aracın çamurluk sinyalerinde led vardı. Led olduğu için ağır kusur verdiler 😂 bilen bilir astra h’larda sinyaller klasik dipsiz t10 dur. Sinyalin içi turuncudur.bana TÜVTÜRK yetkilisi turuncu dışında ampul takılmış diyor. Yani sinyaldeki ampulde turuncu değil, sinyalin içi turuncu. Şaka gibi allahtan yanımda ampul vardı değiştirip tekrar randevu alıp sıraya girdim. 2 saatimi aldılar. Ben yandım siz yanmayın :) birde şöyle bir şey var; aracın kısa uzun farlarına yönleri yanlış diye hafif kusur vermişler, tek bir vida sıkmadan 380 TL para aldılar. Madem Far yönü hatalı tespit edebiliyorsun, düzeltsenize , madem motor no okunmuyor temizlesene nereye gidiyor 380 TL. Gerekirse cimere yazacagım. Tespit edilen hafif kusurları far yönü gibi TÜVTÜRK kendisi yapıversin bir zahmet.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, bugün aracı muayeneye götürdüm. Benim aracın çamurluk sinyalerinde led vardı. Led olduğu için ağır kusur verdiler 😂 bilen bilir astra h’larda sinyaller klasik dipsiz t10 dur. Sinyalin içi turuncudur.bana TÜVTÜRK yetkilisi turuncu dışında ampul takılmış diyor. Yani sinyaldeki ampulde turuncu değil, sinyalin içi turuncu. Şaka gibi allahtan yanımda ampul vardı değiştirip tekrar randevu alıp sıraya girdim. 2 saatimi aldılar. Ben yandım siz yanmayın :) birde şöyle bir şey var; aracın kısa uzun farlarına yönleri yanlış diye hafif kusur vermişler, tek bir vida sıkmadan 380 TL para aldılar. Madem Far yönü hatalı tespit edebiliyorsun, düzeltsenize , madem motor no okunmuyor temizlesene nereye gidiyor 380 TL. Gerekirse cimere yazacagım. Tespit edilen hafif kusurları far yönü gibi TÜVTÜRK kendisi yapıversin bir zahmet.
Bugüne kadar 6-7 farklı aracı belki 6-7 kere muayeneye götürmüşümdür. Kusursuz geçtiğimi bilmem. Far yönü hatalı fix zaten değişmez. 0 km astra j'ye bayide lpg takılmıştı. Lpg montajı sebebi ile araç muayeneye girdi. 1 hafta önce fabrikadan çıkmış arabaya sis farı yönü hatalı diye hafif kusur yazmışlardı. Sis farının yönü mü olur? Sis farı sisli havada sürücüye yolu göstermek için değil, diğer sürücüler tarafından farkedilebilmek içindir. Daha diyecek söz yok.

• Beğen
Tepkiler: İlkerhg

İusta

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ben de camurluk sinyali siparisini vermistim. Kayar ledli olanlardan sizinki ondan mi bilmiyorum. Ogrendigim iyi oldu muayeneye girmeden orijinalini takarim. Daha iki sene var ama unutmam inşaallah. Geçmiş olsun.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bugüne kadar 6-7 farklı aracı belki 6-7 kere muayeneye götürmüşümdür. Kusursuz geçtiğimi bilmem. Far yönü hatalı fix zaten değişmez. 0 km astra j'ye bayide lpg takılmıştı. Lpg montajı sebebi ile araç muayeneye girdi. 1 hafta önce fabrikadan çıkmış arabaya sis farı yönü hatalı diye hafif kusur yazmışlardı. Sis farının yönü mü olur? Sis farı sisli havada sürücüye yolu göstermek için değil, diğer sürücüler tarafından farkedilebilmek içindir. Daha diyecek söz yok.
Ben aracımı muayeneden kusursuz geçiren sayılı insanlardan biriyim sanırım :D Üç kere yaşadım, ikisi L200 aracımda biri ise Fiorino aracımızda, her ikisi de dizel olduğu için şanslı idim çünkü Lpg'li araçla muayeneye gidince camlarda etiket yok kusuruyla başlıyoruz listeye zaten :)

Bir muayene kağıdı da benden gelsin, kusursuz olunca böyle yazıyorlar 😅

Adsiz618b485bffd7f330.png

• Beğen
Tepkiler: İlkerhg ve omeroz

girdap

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Allah bildiği gibi yapsın bunları 400 lira kolay kazanılıyor gibi Baskı Balata işçiliğini kaldırıp çöpe atıyoruz. Cimer ile olsa keşke. Kaç kere eylem yapıldı bu haracı almaktan vazgeçmediler. Kimse mal sahibi olmasın bu ülkede. Arabayı almak bir dert binmek başka bir dert

• Beğen
Tepkiler: İlkerhg

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ben de camurluk sinyali siparisini vermistim. Kayar ledli olanlardan sizinki ondan mi bilmiyorum. Ogrendigim iyi oldu muayeneye girmeden orijinalini takarim. Daha iki sene var ama unutmam inşaallah. Geçmiş olsun.
Sağolun hocam, benim sinyaller orjinaldi kayar ledli olanlardan değil sadece içindeki ampulu led yaptım. Muayene gitmeden aman değiştirin . Birde olay çok trajik. Led sinyalden muayenden kalıyorsunuz 😀

• Beğen
Tepkiler: İusta ve omeroz

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Allah bildiği gibi yapsın bunları 400 lira kolay kazanılıyor gibi Baskı Balata işçiliğini kaldırıp çöpe atıyoruz. Cimer ile olsa keşke. Kaç kere eylem yapıldı bu haracı almaktan vazgeçmediler. Kimse mal sahibi olmasın bu ülkede. Arabayı almak bir dert binmek başka bir dert
Sormayın hocam, arabası olan insanı sağılacak koyun gibi görüyorlar. Araban varsa katlan diyorlar. Zaten herşeyimiz vergiye gidiyor. Ona rağmen böyle saçmalıklarla uğraşıyoruz. Allah yardımcınız olsun.

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ben aracımı muayeneden kusursuz geçiren sayılı insanlardan biriyim sanırım :D Üç kere yaşadım, ikisi L200 aracımda biri ise Fiorino aracımızda, her ikisi de dizel olduğu için şanslı idim çünkü Lpg'li araçla muayeneye gidince camlarda etiket yok kusuruyla başlıyoruz listeye zaten :)

Bir muayene kağıdı da benden gelsin, kusursuz olunca böyle yazıyorlar 😅

Adsiz618b485bffd7f330.png
Şu kağıdı görmek bana nasip olamamıştı sayenizde gördüm 😀

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay ve omeroz

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Neler neler var hocam, benim nazarımda TÜVTÜRK’ün hiç bir ciddiyeti yok. Sırf ek gelir elde etmek için kurulmuş, saçma sapan millete eziyet eden gayrı ciddi bir kurum. Aslında amaçı doğrultusunda işlese araçlar adam gibi makul bir fiyata kontrol edilse kimse itiraz etmez ama sonuç ortada.

• Beğen
Tepkiler: omeroz

Ens4181

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
C5 aracımda egzoz ucu süsünden bırakmıştı aracımı, warex değil abart değil ne olduğunu bile bilmediğin şey için aracı tekrara veriyorsunuz diye tartışmıştım. Altta 1 tane vidayı gevşetip o süsü çıkartmaktan acizler. TüvTürk pişmanlıktır, kesinlikle rekabet için farklı firmalar gelmeli, eminim ki bu fiyatlar yarıya inecektir. Tek ele teslim edilmiş ve nasılsa gelecekler anlayışıyla bakılıyor resmen araç sahiplerine.