turkcellde çalışan veya tanıdığı olan varmı?

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
herkese iyi forumlar, iyi yıllar.

1999 yılında turkcell 532 li hattımı kapattım. bu benim ilk hattım dı o yüzden tekrar almak istedim.
ilk olarak numaramı aradım, numara kullanımda değil. büyük ihtimal kapalı zarf içinde türkiyenin neresinde bilinmez.

izmirde birkaç tane türkcell bayisine gittim. durumu izah edip numarayı tekrar satın almak istedim.
hepsininde ortak olarak verdiği cevap
'' bu mümkün değil. kapatılan hatları 1 yıl içinde geri alabilirsiniz''

muvzuat bu şekilde olabilir fakat bu numarayı geri almanın bir yolu muhakkak vardır. bu hususta yardım edecek veya önerisi olan varmı?

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Çağrı merkeziyle bir görüşün onlar verebiliyor bazen. Yada mevcut numaranızı ücret karşılığında değiştiriyorlar diye biliyorum

imlada ve yazımda kusur olursa affola...
Samsung 5830i ile gönderildi

srTC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Esim calisiyodu ve simdi yazinizi okudum. Soyledim oda 1 yil iicnde saklama hakki taniyor. Geri alma ihtimali olabilir diyerektwn. Ve bazen sistem acigi olabilirmis. 5 yillik hatta olsa sistemde cikiyosa bayi verebilirmis. Bayinin iyi niyetine kalmis. 1 yil olmadi deyin. Sistemden baksinlar. Orda zaten gozukur ne oldugu. Umarim anlatabilmisimdir :) kolay gelsin

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hattın hangi bayiye çıkış yapıldığını öğrenebilirseniz oraya gider alırsınız. Turkcell ve Avea'da havuz sistemi olmadığı ve süre aşıldığı için bunun başka yolu yok. Bu arada o hat data hattı olarakta piyasaya sürülmüş olabilir. Yani uğraşmaya değmez. Muhtemelen birde para talep eder bayi sizden. Hatta belki sizden sonra bir başkası o numarayı kullandı ve kapttırdı, şuan onun için saklanıyor bile olabilir.

Flesius

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yerinizde olsam gider akılda kalıcı bir başka güzel numaranın peşine düşerim, gerçi artık herkes biribirini rehberden arıyor kimse kimsenin numarasını bilmiyor ama..