Türkçe Hata Kodları Listesi ?

roviss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ismailsu.com
Hepinize kazasız belasız günler dilerim arkadaşlar. Hata kodlarının anlamlarını bilmediğim için ustaların öyle-böyle cevaplar vermesinden usandım; önümü göremiyorum. Şu an Astra-G 1.6 Comfort 2001 aracımda P0120 ve P1550 hatalarını alıyorum. Başlığı açmamın sebebi bu hatalar değil. Hata açıklamalarını tam olarak bilmek bazen hayat kurtarıcı olabiliyor.

Benim sorunumda yaşayanlar bilirler:
Aracınızla giderken birden Hata oluştu ve Sorun çözüldü anlamındaki arıza lambasının yanmasını müteakip aracınıza gaz verseniz bile gaz yemiyor ve sağa çekmek zorunda kalıyorsunuz. Stop-Marş yapmadan tekrar gidemiyorsunuz. Konya yolu gibi gibi cepsiz bir yolda başınıza bunun geldiğini ve önünüzdeki arkanızdaki trafiği düşünün, iyi bir zihin jimnastiği oluyor. Tatilde çok stres yaptım bu yüzden. Şehadet getirerek gidiyorsunuz :sorry:

Konya ve Sivas'daki arıza tespiti sonrası Elazığ'a geçtiğimde Turhal'da Gökçek Elektroniğe göndereceğim Beyni tamir için. Ama bu hatalarla bazen yıllarca karşılaşmazken bazen haftada 2 kez karşılaşabiliyoruz. Konyada aldığım hata kodlarını başka bir ustaya göstermem gerekti ama ustamız Servis kağıdına çivi yazısıyla yazdığı için tam anlamıyla diğer ustalara bilgi veremedim. Sağolsun TECH-2'den arıza kodunu da sildik tabi. TECH-2 kullanmadan bir usta hata açıklaması için Gaz pedalı derken diğeri Gaz kelebeği diyebiliyor.(Bu arada bir arkadaşımız P0120 ve P1550'yi satır arasında tam olarak yazarsa sevinirim)

Durum bu arkadaşlar...
Bilen arkadaşlarımız ASTRA-G ya da elinde olan tüm OPEL modelleri için; TÜRKÇE hata kodları listesini paylaşabilirse benim gibi büyük bir kesimin memnun olacağını sanıyorum; hoş böyle bir liste mevcut mu onu da bilmiyorum ama :/ Yazdığım başlık nedeniyle Hata Kodlarına ihtiyacı olan arkadaşlarımızın ulaşması da kolay olacaktır. Gerekirse bu mesajın üstünde tüm listeleri sabitleyebiliriz.

Şimdiden teşekkür ediyor, tekrar kazasız belasız günler diliyorum.

Son düzenleme:
S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
p0120: Gaz kelebeği pğozisyon sensörü- gazpedalı sensör hatası- tp sensör a devre arızası-gaz pozisyon sensörü kısa devre

p1550: psps sensörü test sınırlarının dışında.

size opcom kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim

roviss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ismailsu.com
p0120: Gaz kelebeği pğozisyon sensörü- gazpedalı sensör hatası- tp sensör a devre arızası-gaz pozisyon sensörü kısa devre

p1550: psps sensörü test sınırlarının dışında.

size opcom kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim

Rica etsem bana OPCOM kullanımı ve edinme ile ilgili bilgi verebilir misiniz ? Nereden alınır, Ücreti nedir ? Dizüstü olmadan kullanılabilir mi? vs vs
Teşekkür ederim.

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
gerekli linkleri gönderdim. opcom opel marka tüm araçların her türlü elektronik sitemlerini kontrol etmeye yarayan laptopla kullanılan bir arıza tespit cihazıdır. sitede kullanan pek çok kişi var. bu cihazla arıza tespiti ve silinmesi, servis ışığı ve servis süresi ayarları canlı data değerleri blok ölçümleri, hava yastığı immobilizer kodlaması yapabilirsiniz. yazılım yükleme olaayı dışında tech2nin yaptığı her işi yapar. bağlantısı tech2den hızlıdır. ayrıca tech2de olmayan pekçok menüsü vardır.

13637146xah.jpg

Son düzenleme:

bRk26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgilendirdigin İçin teşekkürler Abi bendede Astra elegance war Eger böle bi sorun yaşarsam burdan bilgilenebilirim Saol...

roviss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ismailsu.com
Çok teşekkür ederim. OP-COM nedir diye gündüz sormuştum, akşam Özel Serviste adam 1 tane PALM bilgisayar, 1 tane BOSH TEST cihazı(Direksiyon kadar kocaman birşeydi), 1 tane OP-COM ile nerdeyse 4 koldan ölçtü biçti. Bunlardan edinmek lazım arkadaşlar. Tabi para yetse bir de :)

Bu arada en az bunlar kadar önemli birşeyi daha gördüm. Tabi elektronikçi arkadaşlar için. Autodata isimli bir programda tüm araçların tüm parça çipleri zoom yapılarak inceleniyordu. Benim araç beynini kontrol ettik şükür sağlam çıktı. Meğer ne kadar teferruatı varmış bu araç elektroniğinin.