Turbodan gelen ses

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geçen ay Adanadan Çanakkaleye gidiyordum mersin mezitliden bir arkadaşı almak için mola verdim. Mola verdigim yerde de opel servisi varmış :) Hava filtresinin altında geçen bir demir boru var o demir borunun süngeri sürekli olarak kayıyor boru üzerindeki demire çarpıp ses yapıyordu bende ara ara elimle düzeltip yola devam ediyordum. Hazir servis bulmusken arkadaşta henüz gelmemisken servise gecip süngeri düzelttirmek istedim. Neyse sagolsunlar cok yardimci oldular. Ancak ortadaki usta bana turbodan farkli bir ses geldigini söyledi bende kulak kabarttigimda o sesi duymaya başladım. Normalde aracımın motor sesini sürekli olarak dinlerim ama usta söyledikten sonra daha bir dikkat kesildim sese ve ıslık tarzında ama daha cok dar bir alandan geçen rüzgarın çıkardıgı bir ses gibi durum söz konusu. Bu sıralar daha çok duymaya başladım. Gaza bastıgınızda ses daha da artıyor daha dogrusu gaza basınca duyulan bir ses. Mersinde ki usta geç olmadan servise gidip turboyu göstermemi soyledi. Servise gitmeden size sormak istedim. Böyle bir ses duyan varmı ? Yada bu bir arizami ? Aracım Astra sport 1.3 Cdti

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Az da olsa benim aracımda da var bu sese benzer bir ıslık. Fakat daha farklı bir ses ise dinlemek lazım. Turbo belli bir seviyede ses yapar. Sesi duymak lazım.

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Evet iste o sesi nasil dinletecem. Olmazsa burdaki servise gidip birde burdakilere dinletmek istiyorum. Ama soyle de bir sorun varki ustalar da kendi aralarinda celisiyor. Birisi normal derken birisi anormal olarak goruyor. Buda kararsiz birakiyor insani. Umarim sizinde ifade ettiginiz uzere normal bir sestir.

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Umarim. Takip ediyorum konuyu. Haberleri bekliyorum.

Mekseline

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Turbodan gelen ses

Ayni ses benim aracimdanda geliyor. Hatta bugun servise verdim. Sanzimandan bir ugultu geliyordu onunla birlikte bakicaklar. Benim aracimda 1.3ama sesin turbodan geldigini dusunmuyorum ben. Samsiman dis siyirmis olabilir benim serviste ole dedi. İnce islik sesi geliyor. Servisten bir cevap geldiginde bilgilendirme yaparim. Gecmis olsun

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Mekseline gecmis olsun oncelikle. Yukarda da belirttigim uzere servisler de ariza durumunda bir birileri ile celisiyor. Umarim sorunu en kisa sure de cozersiniz. Haberlerinizi bekliyorum.

Mekseline

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Turbodan gelen ses

Abi sanziman bitmis komple degisiyor sanzimanim :( masraf buyuk yani :(

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Gecmis olsun cok uzuldum. Ben hala goturup gosteremedim :( Simdi iyice korktum