Turbo seleoid valfi arizasi

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm ,turbo seleoid valfi tırrr diye ses yapıyor. Servis değişecek dedi 800 tl dedi .Varmı daha önce değiştiren?

veysel 44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Turbo seleoid valfi arizasi

Nasıl tırr diye bir ses, sesin videosu falan varsa yükleyin bi dinleyelim benim araçtanda bir ses geliyordu ilk başta turbonun adını hatırlamadığım bir valfini değiştirdiler fiyatını sorduğumda 100 lira demişleri tabi benimkini garantiden değişmişlerdi, ama ses kesilmedi sonra turboyu değiştiler ses yine kesilmedi. Tabi bunlar değişirken aracın başında idim hani değiştik der değişmezler gibi birşey olmaması için.

pasa050

Kayıtlı Kullanıcı
50-Nevşehir
Siteyi ziyaret et

Ben garantiden değiştirmiştim daha önce ancak ben de tır şeklinde değil de debriyaja basınca alttan vuruntu şeklinde ses vardı. Garantin bittiyse gm sitesinden veya başka sitelerden selenoid valfi bukabilirsin 150 lira gibi bir ücreti var. Turboyla fan arasında fanın üstündeki siyah küçük kutu selenoid değişimi de aman aman bir işçilik gerektirmiyor.

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

http://youtu.be/ZoObhkNMggc
Ses bunun biraz azı. Arabayi çalıştırmadan kontagi cevirince ötmeye başlıyor. Kaput kapı kapalı duyulmuyor.
Ne kılım lpg nin yağını kontrol ederken dikkatimi çekti. Bakmasam iyiymiş. Bu parçayı dışarıdan alıp degistirsemmi.yaksa ariza isigi vs yakana kadar bekliyeyimmi? Okuduğum kadarıyla değiştiren bazılarının yine ses gelmiş. Kimine Servis bişey olmaz demiş

Opelgm de 105 tl .alıp değiştireyim en iyisi

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Valla bişey anlamadım özel opel servisi bu normal turbo on hazırlığı diyo.
Arkadaşlar yok mu 1.4 T arabasi olan bi bakamaMisimiz .araba çalışmıyorken kontak çevrili kaputu açık on sağdan tirrrrrr diye bişey Çalışıyor mu?

mcnpl4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Turbodan geldiğini düşündüğüm zincirimsi bir ses var. Dışardan başkası sürerken dinlediğimde veya cam açıksa rahat duyuyorum düşük hızlarda. Bi sıkıntısını da görmedim. Ama sizdekiyle aynı mı bilemem. Bana kalırsa güzel bi ses değil hatta turboya yakışmayan bi ses.

Eğer turboysa ön hazırlık olayı mantıklı gibi geliyor. Misal park ettiğim yerden çıkarken hafif bi eğim var yaklaşıp gazı arttırdığımda o sesi duyuyorum sonrasına dikkat etmiyorum pek

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sonuc :Opelgm den turbo valfini alıp değiştirdim. Yeniside aynen ötüyor.

mcnpl4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Nokta atışı yapıp sorunu çözdük diye denemeden teslim ettiler anlaşılan. Ses ya başka parçadan yada normal bi ses demek ki. İlla parça değişimi yapacaklar anlamadan etmeden