Turbo Hortumunda Yırtık !

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün antifiriz değiştiren usta daha önce görmediğim bir şeyi gösterdi,
bak hocam burda bir yırtık var değiştir bir an önce bunu dedi, elinle tutup sıkınca yarık baya belirginleşiyor... Resimde kırmızı ile çizdiğim yerde... 4-5 cm uzunluğunda...
030720112291.jpg

Turbo hortumu olduğunu söyledi benim pek bilgim yok... Pek pahalı değildir, sadece bu hortum değişecek dedi...
Çekişinde, gidişinde şu ana kadar bir problem yaşamadım, ne dersiniz? Canımı sıktı umarım pahalı bir parça değildir...

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustanın dediği doğruysa yani turbo hortumuysa uzun yolda falan yırtılırsa ne olacağını kestiremezsin yani motora zarar vermez ama araba çok kötü çekişten düşebilir düşünsene gece yokuşlu bir yoldasın hortum tamamen yırtıldı kalırsın orada turbo, dizel araçların can damarıdır turbosuz 100 lük mondial motorsikletten farkı kalmaz bence değiştirmekte fayda var fiyatına gelince bu tip malzemeler pahalı olabiliyor bende era vardı aynı turbo hortumu delindi 10 cm lik yalandan lastiğe 175 tl para verdim

ayrıca hortum turbo hortumu olduğuna eminmisiniz opellerde turbo ön taraftamı ki

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte ben emin değilim ancak usta öyle söyledi... opel'ci değildi, sıradan bi yağ-antifiriz satan değiştiren adamdı... Ama iyi gördü ben görmemiştim bugüne kadar...

EpiNeFRiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o hortum gaz verdikçe şişiyor iniyor... turbo hortumu olması lazım

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı şey başıma gelmişti Ramazan Bayramında... Ankara-Çeşme yaparken, Çeşme otobanında araç arıza lambası yakıp devirden düşmüştü.. Kontağı kapatıp tekrar çalıştırmış, yoluma sorunsuz devam etmiştim..

Ama aklımı kurcalıyordu hep, araç çekişten düşmüştü ama %100 problem var denmezdi bile.. Araç yoğun olarak siyah duman atıyordu..

Cumartesi günü aracımı ustama gösterdim, turbonda problem var dedi.. Pazartesi babam götürmüş aracı, turbo hotrumunda yırtık olduğunu anlamışlar..

Hortum değişti, şuan araç ne siyah duman atıyor nede çekişten düşme gibi bir problem var.. Hatta diyorum ki, ben turbosuz araca binmişim 1,5 aydır..

Araç kükremeye başladı, performans baya arttı.. Yani bir nevi eski haline döndü..

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Afyon'da yaptırtmak istemiyorum bende bunu...
Cuma sabahı izmire yol alıcam, izmirdeki ustama göstertip ona yaptırtmak istiyorum...
Siyah duman olayı bende de var... Sanırım değişince son bulacak...
Peki maliyeti ne kadar tutmuştu efe hocam?

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşım bu hortum gerçekten yırtık olsatdı araç %100 çekişten düşer ve gaza basıldığında çok kötü bir ıslık sesi gelir...

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün bakım sırasında değişti bu parçada...
Orjinal GM marka turbo hortumu takıldı... Parçanın fiyatı "75 TL"...
Hem çekişten düşer hemde çok yakar dedi usta... Yakıt konusu gerçekten belirgin şekilde artmıştı...