triger zincirimi bilemedik

123agp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ikinci el aldıgım corsa 1,4 twinport araçta v kayısının oradan ses gelmekte sanki zincir dönermiş gibi saniyede birkere şık şık şık diye ses yapıyor üç opelciye gösterdim bir tanesi zincir dedi bir tanesi v kayısı bilyalardan dedi bir kişi dinamo dedi ne yapacagımı bilmiyorum en son opelciye girdim sokucez kontrol ede ede ilerleyicez dedi 3 saat sürer dedi motoru sokecek herhalde araç 10 yasında ama kılometre daha 54000 desteginizi rica ederim.

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ikinci el aldıgım corsa 1,4 twinport araçta v kayısının oradan ses gelmekte sanki zincir dönermiş gibi saniyede birkere şık şık şık diye ses yapıyor üç opelciye gösterdim bir tanesi zincir dedi bir tanesi v kayısı bilyalardan dedi bir kişi dinamo dedi ne yapacagımı bilmiyorum en son opelciye girdim sokucez kontrol ede ede ilerleyicez dedi 3 saat sürer dedi motoru sokecek herhalde araç 10 yasında ama kılometre daha 54000 desteginizi rica ederim.
O ses devirdaimden geliyor da olabilir.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şarj dinamosu kasnağından olabilir.54000 km'deki bir aracın zincirinden ses gelmesi biraz tuhaf.Bence önce kasnağı kontrol edin.Bende yaklaşık o kilometrelerde değiştirmiştim şarj dinamosunun kasnağını.

123agp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha onceki sahibi v kayışını değiştirmiş gm kayis takılmış ama uzeri parlak falan dedi usta kayistan dedi acaba baska yanlis kayismi takıldı tektek degistiricez galiba saglam parçaları en sonda trigere kadar gidicek bu ış gibi görünüyor.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle kayışı söküp çalıştırsın iyi bir ustan ses kesilirse o zaman olasılık arkadaşların dedikleri yani kasnak veya devirdaim ,yok kesilmez ise o zaman yağ pompası veya zincir.

123agp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki v kayışını çıkarmadan olmazmı yani kayış dönmiyecek soketi falan yokmu? birde şunu sormak isterim yag değişimi yapsam 2000 kilometre once değişmiş ama nasıl yag koyulduğunu bilmiyorum?

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
v kayışını çıkarmsında deneme için sıkıntı olmaz yani çıkarınca ses kesilirse v kayıs,baskı rulmanı veya alternatorde sorun olduğunu görecek ustanız,kesilmezse üstte arkadaşların bahsettiği gibi diğer parçalara yoğunlaşacak.
Yağ kartı veya koyan kişi bilgileri yoksa eski yağı bilemezsiniz,
Bursada C kasalara 10w40 yarı sentetik koyuyor ustalar bazıları 5w30 tam sentetik koyuyorlar,
doğru viskozite için müşteri el kitabındaki üretici yağ tavsiye sayfasına ve bulunduğunuz iklim şartlarına göre değerlendimek gerekir.

Son düzenleme:

123agp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birkac ay önce aracta termostat değişmiş buna bağlı olabilir mi bilemiyorum?

123agp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun v kayısını çıkardı usta ve ses devam etti zincir sesi sanırım devirdaim v kayışı çıkarınca çalışıırmı peki?