triger zinciri ne zaman degişmeli

ÖMK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zincir koptumu kıymeti yok zaten ozaman motor sakata gelir yani riske atmamak lazım bide uzun yolda daha büyük sıkıntı olur ben öce V kayısı ses kesilmezse zincri degştrcem bakalım nolcak... i bi masraf olcaa kesinde bari degse:confused:

turan58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
triger zinciri en az 300.000 bin km gider. ozellikle mercedeslerindi bazi modellerini gordum 400bin 500 binlerde arabada tik yok trigerde.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malzeme kalitesi önemli bu konuda biliyorsunuz. Yetkili servis benim aracım için 80000 kmde triger değiştiriyor mesela.

Mercedes'in kullandiği malzeme ile opel'in kullandiği malzeme bir değil. Adamların araçları keyifden pahalı değil yani.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

turan58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malzeme kalitesi önemli bu konuda biliyorsunuz. Yetkili servis benim aracım için 80000 kmde triger değiştiriyor mesela.

Mercedes'in kullandiği malzeme ile opel'in kullandiği malzeme bir değil. Adamların araçları keyifden pahalı değil yani.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

bazen kullandiklari malzeme ayni ^^tabi mercedes icin gecerli degil . mesela audi ile volkswagen parcalari cogu birbirine uyumludur.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu kafadan sallama yorumlara bayılıyorum, 1.3lerin zincir değişim periyodu 120-140bin km civarı o milyoncularda forumda biraz aratsında zinciri kopan araçların başlıklarını okusunlar.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zincirde insan yapısı,
mercedes çiftli zincir kullanıyor opel 1.3 motora tekli
ama ben zamanında komşum ses geliyor diye motor kapağını sökmüş 3 aylık 190 dizel mercedes(bende arabam ile uğraşıyorum benden anahtarlar aldılar) o ara dedim sıfır arabada ne yapıyorsun(izin hazılığı tabii ikimizinde bu arada ;) gitim baktım dedi arabada ses geliyor tık tık diye birşey vuruyor,üst kapağı elime aldım ki bir yerinde frez yuva oluşmuş, hemen dedim motoru bir tur çevir,çevirdik ki zincirin kenarı çıkmış tik duruyor oda kapağa vuruyor,dedim topla arabanı öyle hale getir ki açtığın belli olmasın mercedesi ara gelsin çeksinler garantin varken vede o öyle yaptı.
yani anlatmak istediğim hiç birşey ömürlük değildir.
anlatmak istediğim bu resimdeki gibi çıkık idi tabii bunu mercedesde düşünün çiftli olarak
SteuerketteXT.jpg

mercedesde böyle
Huelsenkette-duplex_04.jpg