Triger seti ne zaman değişmeli

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
benim arac 2004 model ilk sahibinden aldım abi değişmedim 60,000 değişecek dedi servise gittiğimde usta bana 4 yıl yada 60 bin dedi arac 49,000 idi değiş dedim tabi 350 tl gibi bir rakama aldım d.daimli tam set yukarda arkadaş 150 tl demiş ilginç ben hem yetkili hem özelden fiyat almıştım ihmale gelmez aracı kullanmıyorsanız belirlenen km 10 yıldada gelmez onun için km boşverin 4 yıl doldurmuşsa değişin
Kayınpederimin aracıyla senin araç aynı, ben de özel serviste toplam 400 TL civarında bir rakam ödedim (komple set+antifriz+yağ+filitreler değişti).

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben uygun yaptırmışım sanırım.Benim parçalar ve işçilik toplamı yaklaşık 270TL tuttu.Tabiki bunda parçacımın ve ustamın tanıdık olmasının payı da büyük :)

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu anki aracımı 2009 yılının sonlarında aldım, adam değişti desede açıkcası pek güvenemedim gittim değiştirdim kafam rahat biniyorum, triger çok önemli ve bir o kadar da bilinmeyen bilmeyen içinde haliyle önemsenmeyen bir konu, belki seyir halinde kopması binde bir denk gelir ama masraf işte o can yakabilir, aman dikkat diyelim komple değiştirmek her zaman doğru karardır

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
İşte Triger kayışını ihmal ederseniz;

Pistonlarınızın :

pistons.jpg

Süpaplarınızın :

valves.jpg

ve dahi silindir kafasının ;

cylhead.jpg

Alacağı son şekil...

Triger kayışı kopartmış 8 silindirli bir motordan alınmıştır...

haso6718

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de aldım km sine bakmadan gittim değiştirdim, kayış yeni çıktı.
olsun kafam rahat

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar önce gergi bilyası bozulur sonra triger kayışı kayış yeni olabilir aldanmayın gergi bilyası dağılırsa eğer o yeni kayışı koparır.yani süre ve kullanıma uyun

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar önce gergi bilyası bozulur sonra triger kayışı kayış yeni olabilir aldanmayın gergi bilyası dağılırsa eğer o yeni kayışı koparır.yani süre ve kullanıma uyun
Trigeri asla tek kayış olarak ve kalitesiz yedek parçalarla değiştirmeyin. Değişim işlemi sırasında devridaimi mutlaka kontrol ettirin. Ben kayışı set olarak değiştirmiştim ama sanırım ya montaj yapılırken bir yerde hata oldu ya da malzeme hatalı çıktı, nasıl oldu bilmiyorum triger kayışı muhafaza kapağının alt ucunu kırdı, bunun sonucunda kayış hasar gördü, Allahtan kayış kopmadan müdahale edebildik.

psidia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İhmal edilecek şey değil aslında.bugün ben değiştirdim58000 km ve 4 yıla yaklaşmıştı.bilyalar yenisi gibi değildi ve kayışıda pek iç açıcı değildi.triger set+devirdaim pomp.=285 gm marka

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben neden 60000 km yi bitirmeden trigeri değiştiremiyorum iki defa değiştirdim 50000-55000 arasında değiştirmek zorunda kaldım gergi bilyası ses yapmaya başlıyor iki değişimde de yaşadım bunu özellikle orjinal parça kullanılmasına da dikkat ediyorum ama sebebi ne olabilir bilgisi olan varmı

vectra b serkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde aynı şey başıma geldi bunun nedeni gergi bilyasına hassas ayar yapılamamasından kaynaklanıyor şöyleki fazla gerilince hem kayış hem rulman vaktinden önce bozuluyor.