Triger kayışı

speed19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
triger kayısı 60.000 de degişiyor ama buna tek triger kayısı dahil degil 2 tane bilyası var 1 tane gergi rulmanı ve devir daym de degişmesi gerekiyor yani triger seti var ses ise gergi rulmanından geliyo nasıl bi ses oldugunu biliyorum cıt cıt cıt diye bi ses ısınınca keser servise götür kayışı biraz gersinler yola devam et kafanı yorma 60.000 olunca seti degiştirirsin (kayıs 2 adet rulman 1 adet gerbi bilyası + devirdaym) antifiriz de koydurursan fena olmaz ama renginin kırmızı olmasına dikkat et çünkü en iyisi kırmızı daha dayanıklı yani saygılarr...

ceday7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende opel astra 2001 var..arabam 35 bin km de..triger kayışını değiştirmedim hala..ama en kısa zamanda değiştirmeyi düşünüyorum.Fiyat konusunda bilgisi olan arkadaşlar varmı? yetkili servis ile özel opel serviste değiştirmek arasında fark varmı_

u555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracım 190,000 kmde. aracı alalı bir iki ay oldu.
Acaba benden önceki sahibi değiştir miş midir. yani normalde her 60.000 km de 1 mi değiştiriliyor. bunu anlamanın bi yolu var mı. çünkü bayağı pahalı bi değişim olayı bütceme göre. saygılar

speed19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende opel astra 2001 var..arabam 35 bin km de..triger kayışını değiştirmedim hala..ama en kısa zamanda değiştirmeyi düşünüyorum.Fiyat konusunda bilgisi olan arkadaşlar varmı? yetkili servis ile özel opel serviste değiştirmek arasında fark varmı_
daha 25 bin km var triger seti degişimine bence gerek yok ama ses geliyo dersen servise götür ayarını kaldırsınlar biraz no problem saygılar...:good:

speed19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracım 190,000 kmde. aracı alalı bir iki ay oldu.
Acaba benden önceki sahibi değiştir miş midir. yani normalde her 60.000 km de 1 mi değiştiriliyor. bunu anlamanın bi yolu var mı. çünkü bayağı pahalı bi değişim olayı bütceme göre. saygılar
opel marka aracların triger seti 60.000 kmde 1 degişmesi gerekiyor devir daym la berabersenin aracın 3.triger set degişim zamanı gecmiş belki senden önceki sahibi degiştirmiştir arastırmak lazım degiştirmediyse hemen degiştir kayış koparsa daha fazla zarar acar en az 1.500 ytl saygılar...

duman_42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaman triger için önemli ama 16 bin deki aracın trigerine dört senede bişey olmaz. O kadar kolay kopuverecek bi kayış değil bu, Aklınızı karıştırmasın burada söylenenler sadece uyarı ve önlem amacıyla söyleniyor. Aracın km'si 60000'deyken değişir normalde, ama 70-75 binde değiştiren de var kayışına bi şey olmadan. Tabii bu ölçü değil ama hemen eskimeyeceğine örnek olsun diye söyledim.

astra 1.6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normalde 60.000 km de değişiyor ama 15.000 km de değişeninide gördüm ses yapıyorsa miladı dolmuş demektir hemen değiştir koparsa çok başın ağırır.

JASONDANOVAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tigra Triger Seti Değişimi

Merhaba arkadaşlar;

Arabam çalışırken çok hafif bir dizel sesini andıran ses geliyordu, gittim yağı değiştim dün!

Arabam 89.000 km de 2000 tigra. Ses geçmedi. Benim kulağıma göre triger bilyası ses yapıyor. Neyse ses geçmeyince ustam a gittim kulağını ödünç verirmisin dedim güldü geldi baktı, sonra bir hortum yardımıyla dinledi heryeri ve dediki triger bilyası. Aracı aldıgım arkadaş trigeri değiştim demişti ama bilmiyorum artık. Şimdi bana dediği fiyat ustamın, 125 triger kayışı 45 3 rulman a ve 100 de dvirdaim (su pompasına)

Ama sitemizden buldugum linkte,
http://www.opelparcaci.com/v1/urundetay.asp?id=8

triger setlerinde fiyat 80,51+kdv
ve devirdaim
http://www.opelparcaci.com/v1/urundetay.asp?id=10

84,75+kdv .

Ustam 100 ytl işçilik alırım dedi. Anlaşılan parçayı benim almam daha hesaplı olacak. Ancak bu linklerdeki parçalar sizce 2000 model tigra ya mı ait yoksa yeni 2006-2007 tigralaramı ait. Birde sizce ankarada bu işi başka bir bilenemi taktırmalı teşekkürler arkadaşlar şimdidenn!!
Tenku