Triger Kayışı

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sübap da sorun olduğun da zaten araç duman atmaya başlıyor. Birde aracın yeni bakımdan çıkmış o yüzden belli bir km yapması gerek. Benim aracım bakım sonrasında ilk 500 km de çok hantal idi. 500 km dolduktan sonra araç kendine geldi. Biraz gözlemle derim.

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sübap da sorun olduğun da zaten araç duman atmaya başlıyor. Birde aracın yeni bakımdan çıkmış o yüzden belli bir km yapması gerek. Benim aracım bakım sonrasında ilk 500 km de çok hantal idi. 500 km dolduktan sonra araç kendine geldi. Biraz gözlemle derim.
Çok sağol cevaplar için bende biraz kullanayım bakalım yağıda zamanı gelince değiştiririm dediğin gibi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok güzel yağ benimde aklımda edge serisi 5w40 vardı bir ara mobil 5w40 kullanmıştım tam sentetik sesde çok fark edemedim oda güzeldi ama senin ve diğer kullanıcılar ses farkını belirtmişler paraya kıyıp deneme yapıcam bakalım özellikle soğuklarda çok işe yarar

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Trigeri ustan bol takmaz sanmam ama fazla germe hatasına düşebilir buda ses yapar.

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Trigeri ustan bol takmaz sanmam ama fazla germe hatasına düşebilir buda ses yapar.
Selim abi ses yok ama dün biara triger kapağını hafif araladım elimle en üstten eksantrik dişlilerinin tam ortasından biraz yokladım rahat esneme yapıyor normalmi değilmi bilmiyorum artık hayırlısı diyeyim

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Normal de o kadar esnek değil. Triger değişiminde en çok dikkat ettiğim konu var. İki kere değişim yaptırdım. Bu değişimler de set olarak değişmesinin yanı sıra devridaim de değiştirdim. Neden? eski kayış devridaim üzerinde kendine göre bir iz yapıyor ve yeni kayış takıldığında eski kayışın izi yeni kayışa zarar veriyor. Bu yüzden işi sağlama almak adına triger bilyesi gergisi ve devridaim pompası ile değişim yapmaktayım.

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normal de o kadar esnek değil. Triger değişiminde en çok dikkat ettiğim konu var. İki kere değişim yaptırdım. Bu değişimler de set olarak değişmesinin yanı sıra devridaim de değiştirdim. Neden? eski kayış devridaim üzerinde kendine göre bir iz yapıyor ve yeni kayış takıldığında eski kayışın izi yeni kayışa zarar veriyor. Bu yüzden işi sağlama almak adına triger bilyesi gergisi ve devridaim pompası ile değişim yapmaktayım.
Geçen sene triger set olarak değişmişti.Devirdaimde değişmişti.Acaba gevşekmiki abi bende anlamadım üstten bastırıyorum 1cm civarında yanlış hesaplamadıysam esneme yapıyor ama bu dediğim yer en üst eksantrik dişlerinin tam ortası mesafede yakın malum iki dişli arası başka yerdende kapak sökük olmadığından bakamadım.Ben en iyisi başka bir servisemi kontrol ettirsem.
Korkumdan gaza basamıyorum yeminle

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İçimde kalmasın diyor isen bence tamir yapan yere bir baktırman da fayda var. Neticede yapan adamlar belli. Hatta şöyle de buradan ses geliyor de. Baksınlar.