Triger Bölgesinden Hırhır Diye Ses Gelmesi

opelastra0044

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamun aleyküm arkadaşlar.

Yeni bir sorunla yine karşı karşıyayım. :(

Triger kayışının olduğu bölümden hırhır diye ses geliyor. Çıkan ses aynen singer dikiş makinelerinin kayışından çıkan ses gibi. :) Sürekli olmamakla birlikte, bir kere başladı mı rölantide de devam ediyor. Araç bir süre dinlendikten sonra tekrar çalıştırıldığında hemen ses gelmiyor ya da stop edene kadar hiç ses gelmiyor. 4 gündür araç bu şekilde. Ses gelmeden önce arıza lambası ve ABS lambası yanıyordu. Şu anda sadece arıza lambası yanıyor.

Bugün özel opel servisine götürüp bilgisayardan arızasına baktıracağım. Servislerin müşteriye ne gözle baktığını artık bilmeyen yoktur. Öncesinde sizlerin sorunla ilgili görüşünü öğrenebilirsem uygun yedek parçaların internetten maliyetini öğrenip daha bilinçli bir şekilde özel opel servisine ya da tamircime tamir ettireceğim.

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Trtiger değilse V kayışı gergisi olabilir yok trigerden geliyorsa triger gerigileri...dikkat et bir ustaya göster

opelastra0044

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi ustanın yanından geliyorum. Usta herhangi bir sorun göremedi. Onun yanındayken ses gelmedi. Ama ustaya doğru giderken hep rölantide ses devam etti. Dönüş yolunda da hiç ses gelmedi.

Aracı bilgisayara bağlattığımda şu hatalar çıktı;
1) Eksantrik mili - pozisyon sensörü
2) Ateşleme bobini
3) Sağ ön devir sayısı sensörü-yanlış sinyan / sinyal yok.

Araçta tekleme olup olmadığını sordu. Hissettiğim bir tekleme olmadığını söyledim. Hataları sildi. Sonra tekrar bilgisayarı çalıştırdığında eksantrik mili-pozisyon sensörü hatası verdi. Bu durumda;

1) Hırhır diye çıkan sesin bu hatalarla bir alakası olabilir mi?

2) Eksantrik mili-pozisyon sensörünün başka bir adı var mı? Yedek parçacı 125 TL istedi. İşçilik için de 100 tl istediler.

3) Pozisyon sensörünü değiştirmesem nasıl bir sorun yaşarım?

by_speed

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin aracınız nedir bilmiyorum ama benım 97 model astra gsi ımda egzantrik pozisyon sensörü 50 tl işçilik benden oldugu için bedava idi ama anlamadıgım taraf
bunun işçiliği 30 dakika bile almazken ne 100 tl bence siz yetkili serviste yaptırın daha ucuza cıkarsınz

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
triger ses yapmaz ancak şarj kayışı yapabilir...
yaparsa gergi bilyaları ve kasnaklar yapar...tekleme hissetmediysen dert yok...belki bi suya girdin nem kaptı kayışın...
bir balata spreyi al kasnak diplerine tek tek en sonda şarj kayışına aşırı olmamak kaydıyla sık bir süre sonrada stop edip biraz pudra dök ...

opelastra0044

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin aracınız nedir bilmiyorum ama benım 97 model astra gsi ımda egzantrik pozisyon sensörü 50 tl işçilik benden oldugu için bedava idi ama anlamadıgım taraf
bunun işçiliği 30 dakika bile almazken ne 100 tl bence siz yetkili serviste yaptırın daha ucuza cıkarsınz

Senin fiyat bayağı iyiymiş.Parçayı internetten bulamadım. Koskoca Antep'te bir tane opel parçacı var. Özel opel servisi sadece sensör değişiminin işçiliği için 100 TL istedi, tamircim ise triger ve sensör değişimi için toplam 100 TL istedi.

triger ses yapmaz ancak şarj kayışı yapabilir...
yaparsa gergi bilyaları ve kasnaklar yapar...tekleme hissetmediysen dert yok...belki bi suya girdin nem kaptı kayışın...
bir balata spreyi al kasnak diplerine tek tek en sonda şarj kayışına aşırı olmamak kaydıyla sık bir süre sonrada stop edip biraz pudra dök ...

Şu an için ses kesildi. Bakayım, bir daha ses gelirse tam nereden geldiğine dikkat ederim.

Eksantrik mili - pozisyon sensörünü sadece bir yerde buldum. O da 195 TL diyor.
http://www.otoparcasepeti.com/?urun...ksantrik-mili-pozisyon-sensoru-1998-2004.html

Son düzenleme:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kayış değil de bu kayışı içinde oldu kutu var ona sürtüyor olmasın ;)