Trafikte 17 Yanlış İnanış

aeroSOUL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazı 10 numara olmuş umarım bir çok kişi bu yazılanlara uyar birde akşamları şehrin ışınklanırması var diye far yakmayan akıllı insanlar var sanki otomobilinde her ay elektirik parası veriyorlar :) Sellektörü yanlış kullanma, sinyal vermeme gibi bir sürü olay daha bulunmakta. Her şeyi ele alırsak çoğu insan otomobil kullanmayı bilmiyor ama ehliyetleri var

mertttt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
''en iyi araba kullananlar ,kullanim esnasinda fren pedalina en az basanlardir''

polat_vekraC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o kadar çok bildiğimiz şey varki ama her bildiğimizde doğru olacak anlamaına gelmi
yor ........bilgiler için teşekkür ederizz

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
''en iyi araba kullananlar ,kullanim esnasinda fren pedalina en az basanlardir''

aşırı hız yapmayanlar bu cümlenin tercüme hali ise doğru bir cümle olmuş..

stuthkfl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ani frenlerde önce frene basıp, durmaya yakın debriyaja basarsak, motor kompresyonundan faydalanıp daha kısa mesafede dururuz!
Yanlış! En etkin yavaşlama frenle debriyaja aynı anda basılarak yapılır. Böylece fren anında motor devre dışı bırakılarak, motorun aracı ileri götürme kuvveti yok edilir.

ben bunun tam tersini düşünüyorum. fren anında uygun vitese çekerek motor komprasörünü kullanırsan daha kısa mesafede durulur... diye biliyorum

bence de. küçük vites yanlış dişli seçiminden ötürü aracı yavaşlatır.
motor, gaza basmadıkça aracı ilerleten bir etki göstermez.

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bencede tşk ederiz cengiz

Qabus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel paylaşım sağol inanın babam hepsini doğru yapıyor mesela önümüzde bisketli bir çocuk giderken hafiften bizim şeride geçer gibi oluyor babama korna çal diye yırtıyorum babam olmaz diyor panik lerse önümüze atlar diyor ne varsa eski şöförlerde var :D